Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu: na kolejnym koncercie "Przy lampce" w Wadowickim Centrum Kultury
Jazzowa uczta na kolejnym koncercie "Przy lampce". Wystąpi Piotr Wyleżoł Quartet

Prawdziwa uczta dla miłośników jazzu: na kolejnym koncercie "Przy lampce" w Wadowickim Centrum Kultury wystąpi Piotr Wyleżoł Quartet w składzie Piotr Wyleżoł,  Dayna Stephens, Sławek Kurkiewicz oraz Michał Miśkiewicz.

W sobotę 23 marca o godzinie 19:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury szykuje się prawdziwa muzyczna uczta dla miłośników jazzu. Na kolejnym koncercie "Przy lampce" wystąpi zespół Piotr Wyleżoł Quartet promujący nowy album wydany w legendarnej serii Polish Jazz vol. 79.

Lider zespołu  Piotr Wyleżoł od lat uznawany jest za jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych. Swoim ostatnim, entuzjastycznie przyjętym albumem "Human Things" w ramach słynnej serii wydawniczej Polish Jazz, Piotr Wyleżoł wpisuje się w panteon najwybitniejszych polskich jazzmanów w historii. Albumy dla tej serii wydali m.in.: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Adam Makowicz, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Karolak czy Jan „Ptaszyn” Wróblewski.

"Human Things" to projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków.  To muzyka elegancka, ciepła, wysublimowana, z pianinem na pierwszym planie, ale która potrafi zaskoczyć zadziornym solo saksofonu Dayna Stephensa czy przepięknymi instrumentalnymi duetami.  Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że "Human Things" wykracza poza utarte formuły gatunku.
 
Na wadowickim koncercie zobaczymy i usłyszymy zjawiskowego saksofonistę, laureata Grammy Dayna Stephensa (USA) oraz wybitnych polskich muzyków, wieloletnich członków kwartetu Tomasza Stańki: Sławka Kurkiewicza na kontrabasie oraz Michała Miśkiewicza na perkusji.

Bilety na koncert w cenie 30 złotych do nabycia w Wadowickim Centrum Kultury.
 


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.