W WCK odbędzie się koncert gitarowy młodzieżowego zespołu gitarowego Zurich Youth Guitar Ensemble 
Gitarzyści z konserwatorium w Zurychu dadzą koncert w WCK

W WCK odbędzie się koncert gitarowy młodzieżowego zespołu gitarowego Zurich Youth Guitar Ensemble  z konserwatorium w Zurychu. W programie usłyszymy najpiękniejsze utwory klasycznych kompozytorów takich jak: Piazzolla, Gershwin, Pujol, Dyens, Sor czy Bizet.

W piątek 15 lutego o godzinie 19:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się koncert gitarowy Zurich Youth Guitar Ensemble, młodzieżowego zespołu gitarowego z konserwatorium w Zurychu pod dyrekcją Jensa Stibala.
   
Zespół Zurich Youth Guitar Ensemble istnieje od 2007 roku i jest częścią Konserwatorium w Zurychu. Zespół stanowi część programu dla uzdolnionych studentów, a w jego obecnym składzie jest ośmiu młodych gitarzystów z Zurychu, Thurgau, Bazylei, Lucerny i Argowii. Wielu z nich jest laureatami konkursów muzycznych dla młodzieży. Od 2009 do 2017 roku zespół koncertował w Holandii, Niemczech, Hiszpanii. W 2010 nakładem Trekel Records ukazała się płyta zespołu zatytułowana „Together” z utworami Bacha, Piazzolli, Gershwina i Debussy’ego. Zespół działa pod dyrekcją Jensa Stibala.

W programie wadowickiego koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory klasycznych kompozytorów takich jak: Astor Piazzolla, George Gershwin, Maximo Diego Pujol, Roland Dyens, Fernando Sor czy  Georges Bizet.

Wstęp wolny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.