W Kinie Centrum kolejna transmisja prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Po brawurowej „Adrian
W kinie kolejna transmisja. Tym razem opera Carmen

W Kinie Centrum kolejna transmisja prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Po brawurowej „Adrianie Lecouvreur” z Piotrem Beczałą, kolejna transmisja z udziałem polskiego śpiewaka. Tym razem w wadowickim kinie „Carmen” – na żywo.

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer Don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć przez to staje się dezerterem i bandytą. Gdy zostaje w końcu odrzucony przez niestałą w uczuciach Carmen, zabija ją. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” wielki operowy przebój. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.


Najsłynniejszej operze świata, towarzyszyć będzie poczęstunek przygotowany przez Galicjankę oraz kosmetyczne stoisko branżowe.

Czas trwania około 3 godz. 30 min.

KOLEJNE POKAZY:

10 marca, godzina 16:00 - Śpiąca Królewna – balet z teatru Bolszoj
7 kwietnia, godzina 17:00 - Trubadur – opera z The Metropolitan Opera - retransmisja - z polskimi napisami
19 maja, godzina 17:00: Carmen-Suite/Petruschka – balet z teatru Bolszoi - NAŻYWO! - transmisja
9 czerwca, godzina 18:00 –Turandot – opera z The Metropolitan Opera - retransmisja - z polskimi napisami

Bilety: 20 złotych ulgowy, 30 złotych normalny

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.