Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne je
Po raz 10 w WCK Przegląd Filmów Górskich!

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko odbędzie się w weekend 16 - 17 lutego w Wadowickim Centrum Kultury. Znany i lubiany Przegląd Filmów Górskich ma swoją jubileuszową odsłonę!

Już po raz dziesiąty Wadowickie Centrum Kultury zaprasza publiczność na Przegląd Filmów Górskich, którego gośćmi specjalnymi będą: Piotr Snopczyński, Bartosz Malinowski, Marcin Wernik, Bogusław Magrel, Denis Urubko, Piotr Hercog oraz Janusz Gołąb.

W trakcie przeglądu zaprezentowanych zostanie 9 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów o różnorodnej tematyce. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

W programie znajdą się również warsztaty outdoorowe oraz przygotowujące do trekkingu niezależnego po najwyższych górach świata prowadzone przez Bartosza Malinowskiego. Publiczność będzie mogła zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Piotra Snopczyńskiego pod tytułem  „K2 – Góra gór”

W tym roku organizatorzy przygotowano również kilka wydarzeń towarzyszących! W sobotę (16.02) po zakończeniu pierwszego dnia przeglądu, w sali kameralnej WCK odbędzie się impreza integracyjną ludzi gór. Tam odbędą się: slajdowisko złożone z nadesłanych przez publiczność zdjęć z górskich wędrówek, dyskusje i zabawa do białego rana. W niedzielę (17.02) do południa odbędzie się bieg na Groń Jana Pawła II zorganizowany przez Wichry Beskidu. Ponadto dzięki hojności sponsorów, publiczność podczas przeglądu będzie mogła wygrać wiele cennych nagród m.in.: w zawodach na „Wolny zwis” oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych.

W weekend festiwalowy  partner - Hotel Podhalanin - dla wszystkich przyjezdnych na hasło „Przegląd Filmów Górskich” przygotował promocyjną cenę noclegów ze śniadaniami w wysokości 65 zł.

Bilety na wydarzenie w cenach: sobota - 40 zł, 45 zł (w dniu przeglądu) oraz niedziela - 30 zł, 35 zł (w dniu przeglądu) dostępne są w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę www.wck.wadowice.pl

Szczegółowy program 10. Przeglądu Filmów Górskich:

16 lutego (sobota):
14:00 – Otwarcie festiwalu i wystawy fotografii pt. „K2 – Góra gór” Piotra Snopczyńskiego z udziałem autora
14:25 – Zimowa Wyprawa na K2 – Polska – 50 min
15:15 – Mira – Hongkong – 42 min
16:00 - „Jak zdobyć Najtrudniejszą Górę Świata czyli krótki poradnik pokonywania własnych ograniczeń”: spotkanie z Marcinem Wernikiem.
17:00 – 17:25 – przerwa i konkursy
17:25 – Addicted to Altitude – Słowacja – 63 min
18:25 – „Niezdobyte szczyty Karakorum”: spotkanie z Bogusławem Magrelem.
19:25 – 19:50 – przerwa i konkursy
19:50 – Reel Rock 12: Stumped – USA – 27 min
20:20 - Tomasz Mackiewicz (1973 – 2018) – Pakistan, 16 min
20:35 – „Sportowe wyzwanie 8000 m”: spotkanie z Denisem Urubko
22:00 – Impreza integracyjna ludzi gór – sala kameralna WCK

Dodatkowo: godz. 15:00 – Odzież, sprzęt, ekwipunek! Czyli jak nie ubierać się w góry! Warsztaty outdoorowe z Bartoszem Malinowskim.

17 lutego (niedziela):
10:00 – Bieg na Groń Jana Pawła II – prowadzenie „Wichry Beskidu”
14:00 – Otwarcie drugiego dnia festiwalu
14:10 – Dawn Wall – USA/Austria – 115 min
16:05 – Loved By All: The Story of Apa Sherpa – Kanada – 14 min
16:20 – 16:40 Przerwa
16:40 - Dreamland. Film dokumentalny o Macieju Berbece – Polska – 87 min
18:10 - „Hercog Mountain Challenge”: spotkanie z Piotrem Hercogiem
19:10 – 19:30 Przerwa
19:30 - „Wyprawa K2 Ski challenge”: spotkanie z Januszem Gołąbem
20:30- Zabardast – Francja – 45 min

Dodatkowo: godz. 15:00, sala nr 15 – Trekking niezależny. Himalaje (Nepal, Indie, Kaszmir, Tybet) Warsztaty przygotowujące do samodzielnej wędrówki po najwyższych górach świata z Bartoszem Malinowskim.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.