Jedyne takie wydarzenie w Polsce! W dniach od 11 do 13 stycznia W sali koncertowej Państwowej Szkoły Mu
Fagotnięci w Wadowicach. Powalczą o Złoty Fagot!

Jedyne takie wydarzenie w Polsce! W dniach od 11 do 13 stycznia W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach przy ulicy Legionów 11 odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Fagotowy. Pojawi się na nim blisko 70 instrumentalistów z całego kraju.

Wadowice coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na kulturalnej mapie Polski. Tym razem wydarzenie dedykowane fagocistom, którzy przyjadą do nas z najdalszych zakątków kraju - udział zgłosiło aż 68 instrumentalistów, którzy powalczą o nagrodę główną - Złoty Fagot! Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w konkursie zdobędą odpowiednio Srebrny i Brązowy Fagot.

Inicjatorem powstania festiwalu jest Jan Kamiński, absolwent klasy fagotu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel klasy fagotu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, od 17 lat jej dyrektor. Jego celem jest podnoszenie poziomu nauczania na tym pięknym, ale trudnym instrumencie oraz jego popularyzacja wśród słuchaczy. Festiwal organizowany jest we współpracy z wykładowcami uczelni muzycznych i jest jedyną tego typu imprezą w Polsce.

Wydarzenie uświetnią swoja obecnością wybitni muzycy, pod okiem których młodzi instrumentaliści będą doskonalić warsztat: prof. Jaroslav Kubita (AM Brno, Filharmonia Czeska - Praga), dr hab. Artur Kasperek (UMFC Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa), dr hab. Krzysztof Fiedukiewicz (NOSPR Katowice, AM Katowice),  dr Arkadiusz Adamczyk (AM Poznań, BBC National Orchestra of Wales).

Organizatorzy (gmina Wadowice oraz Państwowa Szkoła Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach) zapraszają na wieczorne koncerty otwarte dla publiczności:

piątek (11.01) godzina 19.00 - KONCERT SYMFONICZNY
Wystąpi Orkiestra Symfoniczna PSM I i II stopnia w Wadowicach pod przewodnictwem maestro Piotra Kiełbińskiego oraz soliści: Marcin Orliński (fagot) i Szymon Michalik (fagot)

sobota (12.01) godzina 19.00 – KONCERT KAMERALNY
wystąpią: Marcin Orliński (fagot), Szymon Michalik (fagot), Roma Orłowska (fortepian) - w programie Concertino na fagot i fortepian (M.Bitsch) i Konzertstück , Op.2 (F.Berwald). Kwartet fagotowy w składzie: Cezary Rembisz, Artur Kasperek, Marcin Orliński, Szymon Michalik

Wstęp wolny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.