W Wadowickim Centrum Kultury po raz kolejny wystąpił jeden z najstarszych i najbardziej szanowanych pol
Drukuj
WCK pękał w szwach na koncercie Kultu

W Wadowickim Centrum Kultury po raz kolejny wystąpił jeden z najstarszych i najbardziej szanowanych polskich zespołów rockowych, czyli Kult. Sala wypełnił się praktycznie do ostatniego miejsca, ale nie ma się w sumie czemu dziwić: dobre rockowe granie wciąż ma swoich zwolenników.

Kiedy beztalencia "śpiewające" z playbacku swoje katowane kilkanaście razy dziennie w komercyjnych stacjach radiowych "przeboje" wypełniają krajowe sceny, serce rośnie, że sala Wadowickiego Centrum Kultury, mimo dosyć drogich jak na miejscowe warunki biletów (90 złotych), potrafi się wypełnić praktycznie do ostatniego miejsca miłośnikami dobrego, rockowego łojenia z tekstami od których nie bolą zęby. I to nie tylko z Wadowic i okolic ale także Krakowa, Katowic czy dalszych miejsc z Polski.

I chociaż Kazikowi Staszewskiemu stuknęło już 56 lat, a jak mówią złośliwi, sekcja dęta momentami w najnowszych kawałkach budzi skojarzenia z późniejszą fazą dobrze rozkręconego wiejskiego wesela to i tak występu działającego od blisko 40 lat Kultu, jednego z najbardziej lubianych i szanowanych polskich zespołów rockowych, wciąż fantastycznie się słucha, co muszą potwierdzić wszyscy ci, którzy zebrali się w sobotni (5.01) wieczór w WCK.

Kapela zaprezentowała ponad 30 kawałków, zarówno najstarszych i najbardziej nomen omen kultowych, takich jak Arahja, Kurwy wędrowniczki, Królowie życia, Do Ani, Dziewczyna bez zęba na przedzie, Brooklyńska Rada Żydów, 4 jeźdźcy, Hej czy nie wiecie czy Celina jak i najnowszych.

Publiczność, w rozmaitym przedziale wiekowym (pod sceną pojawiły się trzy pokolenia fanów) w sporej części przebrana w fanowskie koszulki, fantastycznie się bawiła, śpiewając doskonale znane teksty.

Na bis nie zabrakło oczywiście jednego  z największych przebojów zespołu oraz za jedną z najbardziej rozpoznawalnych spośród utworów grupy, czyli Polski.

Był to kolejny występ grupy w Wadowicach i miejmy nadzieję, że nie ostatni...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

WCK zapowiada nowy sezon kulturalny. Ruszają zapisy na zajęcia stałe

Dożynki wojewódzkie tym razem w Ryczowie. Gwiazdą zespół Lombard

14 sierpnia akcja „Płomień Braterstwa – Полум'я Братерства”

Po raz piętnasty w Lanckoronie festiwal dla zakochanych!

Kapliczki w Gierałtowiczkach i Wieprzu nabierają blasku