Papieskie muzeum zorganizowało w bazylice koncert orkiestry, składającej się z 14 muzyków o tym samy
Kolędy i pastorałki w wykonaniu Pospieszalskich zachwyciły publiczność w bazylice

Papieskie muzeum zorganizowało w bazylice koncert orkiestry, składającej się z 14 muzyków o tym samym nazwisku. Kolędy i pastorałki w wykonaniu rodziny Pospieszalskich  zachwyciły zgromadzoną tutaj publiczność.

Jak co roku, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach  zorganizowało koncert kolęd i pastorałek. Tym razem do muzykowania zaproszono orkiestrę składającą się z 14 muzyków o tym samym nazwisku. Rodzina Pospieszalskich, bo o niej mowa, jeżdżą z kolędowymi koncertami po Polsce od wielu lat. Oryginalność aranżacji śpiewanych przez nich utworów sprawiła, że ich program był kilkakrotnie rejestrowany dla TVP, a kolędy w ich wykonaniu weszły na stałe do repertuaru radiowej Trójki.

Tegoroczna kolędowa trasa Pospieszalskich rozpoczęła się kilka dni temu w Jarocinie. W piątek (29.12) o godzinie 19:00 odwiedzili Wadowice i wadowicką Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która z tej okazji wypełniła się praktycznie do ostatniego wolnego miejsca.

Na program koncertu składają się autorskie opracowania znanych polskich kolęd, a także kilka utworów skomponowanych przez Pospieszalskich. Publiczność mogła więc wysłuchać m.in. Wśród nocnej ciszy, Północ już była, Nie było miejsca dla ciebie, Gdy śliczna Panna, Przybieżeli do Betlejem, Dzisiaj w Betlejem, Jezus malusieńki, Pójdźmy wszyscy do stajenki czy Kolęda z wysokości.

Widzowie byli zachwyceni.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Kunte Kinte 2018-12-29 11:18
A Kalinek z Wadowic był?
Cytować
+1 #2 Tomcio paluch 2018-12-29 21:30
Słyszałem źe było tak duźo ludzi źe nie mogli się w kościele zmieścić
Cytować
0 #3 marysia 2018-12-30 07:18
ludzi było co kot napłakał i dobrze niech ta mafia pisowskokosciel a i mafia z domu papieskiego wie ze ludzie ich mają w głębokim powazaniu
Cytować
-11 #4 Anna 2018-12-30 14:15
marysia
Nie kłam. Było bardzo dużo ludzi, koncert wspaniały. A Ty po co przyszłas, kłamczucho? Czyżby agentka klina?
Cytować
-1 #5 mi 2018-12-31 11:47
Cytuję marysia:
ludzi było co kot napłakał i dobrze niech ta mafia pisowskokosciela i mafia z domu papieskiego wie ze ludzie ich mają w głębokim powazaniu

marysiu sierotko chyba ci się imprezy pomyliły. Na zgrupowania KODziarzy faktycznie przychodzi garstka
Cytować
-1 #6 Kasiek 2019-01-02 08:40
Marysia
Takiego kłamstwa dawno nie słyszałam. I po co? Jak chciałaś zaistnieć w mediach to trzeba było podpisać się z imienia i nazwiska. Kto był na koncercie ten wie, że cały kościół był pełen ludzi. Koncert był piękny, ludzie śpiewali razem z wykonawcami.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.