Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Me
Drukuj
Wadowice miasto kobiet. Wykład dra Konrada Meusa

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach.

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gromadzi ponad 250 seniorów, którzy od lat spotykają się między innymi po to, aby brać udział w comiesięcznych wykładach. Dr Konrad Meus, który już kilkakrotnie wygłaszał wykłady o historii Wadowic, za każdym razem gromadził na sali tłumy słuchaczy z WUTW. Temat grudniowego wykładu, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości będzie dotyczył wadowickich kobiet na tle walki o wolność i swoje prawa.

Wykład odbędzie się w czwartek (13.12) o godzinie 17:00 w sali teatralno – kinowej. Wstęp na spotkanie jest darmowy i wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dr Konrad Meus - historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, uczeń prof. Kazimierza Karolczaka. Tytuł doktora nauk w zakresie historii w oparciu o pracę poświęconą Wadowicom w latach 1772-1914 uzyskał w 2012 roku. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno - gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji. Zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX wieku oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.


(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Za nami 16. Reggae Most. Pod sceną bawiło się kilka tysięcy osób

Po raz drugi w Wadowicach Letnie Tortury Muzyczne. Mieszkańcy mogą wysłuchać trzech koncertów

Andrychowskie Babie Lato. Szykuje się huczna impreza, zagrają Baciary

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej "Kamienie na szaniec"

Szesnasty Reggae Most. Zobaczcie co przygotowali organizatorzy