Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Me
Drukuj
Wadowice miasto kobiet. Wykład dra Konrada Meusa

Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach.

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gromadzi ponad 250 seniorów, którzy od lat spotykają się między innymi po to, aby brać udział w comiesięcznych wykładach. Dr Konrad Meus, który już kilkakrotnie wygłaszał wykłady o historii Wadowic, za każdym razem gromadził na sali tłumy słuchaczy z WUTW. Temat grudniowego wykładu, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości będzie dotyczył wadowickich kobiet na tle walki o wolność i swoje prawa.

Wykład odbędzie się w czwartek (13.12) o godzinie 17:00 w sali teatralno – kinowej. Wstęp na spotkanie jest darmowy i wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dr Konrad Meus - historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, uczeń prof. Kazimierza Karolczaka. Tytuł doktora nauk w zakresie historii w oparciu o pracę poświęconą Wadowicom w latach 1772-1914 uzyskał w 2012 roku. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno - gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji. Zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX wieku oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.


(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora

Jazzowa uczta na kolejnym koncercie "Przy lampce". Wystąpi Piotr Wyleżoł Quartet

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Odwołano koncerty i imprezy

Dla sztuki wiek nie ma znaczenia! Malarze seniorzy prezentują swoje prace

Dobrodzieje Kultury przyznane po raz szesnasty. Galę uświetniła Daria Zawiałow