Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, której pasją jest pisanie opowiadań, wierszy oraz baj
Młoda pisarka z Choczni promuje swoją nową książkę. Tym razem o zegarach

Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, której pasją jest pisanie opowiadań, wierszy oraz bajek dla dzieci będzie promować swoją kolejną książkę "Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki".

Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka dla dzieci  "Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki". Jej autorką jest Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku- Białej, na kierunku pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna.

Jej domeną jest pisanie opowiadań, wierszy oraz bajek dla dzieci. Może pochwalić się sporymi osiągnięciami na tym polu. Już w czasach liceum była laureatką różnych konkursów m. in. w II Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez LO im Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie, w roku 2010, gdzie jej opowiadanie otrzymało III miejsce. W 2012 roku w IV Powiatowym Konkursie Literackim w tej samej szkole i kategorii inne opowiadanie, inspirowane twórczością Tadeusza Różewicza otrzymało I miejsce. Ale to nie wszystkie osiągnięcia młodej autorki. W 2016 roku wydała swoją pierwszą powieść zatytułowaną „Smutek radości”. Już wcześniej Wydawnictwo Św. Macieja Apostoła, które wydało debiutancką powieść Molesztak, opublikowało jej bajkę „Wigilijny cud” (w zbiorze bajek poetów polskich pt. „Drapaczka Anioła Stróżą” ) oraz wiersz „Jeden oddech urywany” (w Pokłosiu Pokonkursowym pt. „Klinika poczętego szczęścia”). W 2018 roku  wydała bajkę "Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków". Ponadto artystka współpracuje z Miesięcznikiem Ludzi Wolnych „Libertas”, a na swoim blogu co czwartek publikuje ulubione wiersze z własnym komentarzem. Wśród jej prac znajduje się też cykl opowiadań dla dzieci, pierwotnie napisanych z myślą o synku.

Spotkanie promujące nowe wydawnictwo "Zaczarowana Latarka. W krainie Cykającej Wskazówki" odbędzie się w czwartek (13.12) o godzinie 18:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Będzie na nim można kupić książki młodej pisarki, otrzymać autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Wstęp wolny!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.