Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? W
Teatr Sokół zaprasza na premierę swojego nowego spektaklu

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? Właśnie to pytanie przyświecało młodym aktorom Teatru Sokół, czyli twórcom spektaklu „Domino”. Premiera przedstawienia już wkrótce na deskach sali kameralnej WCK.

"Domino" to efekt wspólnych inspiracji współczesną polską poezją i muzyką, ale przede wszystkim zbiorami "Listów niezapomnianych" Shauna Ushera. Listy - nie tylko te przeczytane, ale także samodzielnie napisane - stały się podstawą do szczerych, niespiesznych rozmyślań nad sobą oraz swoim najbliższym otoczeniem - rodziną. Twórczej pracy nad fabułą towarzyszyło natomiast pytanie: a co byłoby gdyby... wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? W spektaklu, w dziwnych i tajemniczych okolicznościach tak właśnie się stało! Szalona grupa przyjaciół wyrusza zatem w poszukiwania pełne niespodzianek, przemyśleń i odkryć!

Spektakl to charakterystyczne dla Teatru Sokół połączenie humoru i refleksji, prowokujące do próby zadania sobie pytań: ile mamy w sobie z rodzica? za co możemy mu być wdzięczni? co naprawdę myśli sobie o nas rodzic? czy... gdyby napisał do nas list, to co w nim by się znalazło?

"Domino" jest kompilacją listów napisanych przez członków zespołu oraz fragmentów tekstów i utworów m. in.: Władysława Bełzy, Jarosława Borszewicza, Domowych Melodii, Janusza Korczaka, Macieja Musiałowskiego, Violetty Villas i innych. Swoich głosów użyczyli także profesjonalni aktorzy: Dorota Kołodziej oraz Maciej Hanusek, a nad oprawą plastyczną (kostiumy, plakat) czuwała Justyna Kadłubicka.

Przypomnijmy, iż Teatr Sokół działa przy Wadowickim Centrum Kultury już od 1999 roku i zrzesza młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. W ostatnich latach zespół odniósł liczne sukcesy na ogólnopolskich festiwalach m. in. w Poznaniu, Krakowie, Bolesławcu czy Wodzisławiu Śląskim. Instruktorem grupy jest Michał Brańka – aktor, klown, pedagog, który za swoją działalność m. in. z Teatrem Sokół został laureatem plebiscytu „Nieprzeciętni” w Polskim Radio Czwórka.

Premiera przedstawienia już w piątek (14.12) o 19:30 na deskach sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 10 złotych do kupienia w WCK.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.