Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. We wtorek (
Nowy cykl spotkań dla seniorów w WCK. Rusza KinoSenior

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. We wtorek (11.12) rusza nowy, comiesięczny cykl KinoSenior, który będzie łączył seans filmowy z prelekcją.

KinoSenior to projekt realizowany w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacyjnego KinoSzkoła, którego celem jest polepszenie kompetencji uczestników poprzez różnorodne formy edukacyjne.

Mimo, że spotkania są dedykowane seniorom zapraszamy wszystkie osoby, które kochają kino i uważają, że każdy obejrzany film powinien zakończyć się komentarzem a nawet dyskusją – mówią pracownicy Wadowickiego Centrum Kultury.

Podczas pierwszego seansu seniorzy obejrzą film  „Sprawiedliwy”. Akcja filmu rozpoczyna się w 1942 roku, na terenach kielecczyzny. Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, żydowską dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Od tej pory, na tych dwojga wyobcowanych, nieprzystosowanych i „innych”, czekać będą nie tylko okrucieństwa wojny, ludzka zawiść, ale i sprawiedliwość... Obraz jest debiutem reżyserskim Michała Szczerbica, producenta („Wiedźmin”), scenarzysty („Róża”) i wieloletniego kierownika produkcji („Pianista”) związanego z branżą filmową od ponad trzech dekad. W obsadzie wielopokoleniowa plejada polskich gwiazd: Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Jacek Braciak, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

Po zakończeniu seansu uczestnicy wydarzenia wezmą udział w prelekcji podczas, której pod opieką prowadzącego będą mieli okazję porozmawiać na temat holokaustu.

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie WCK oraz kasie Kina Centrum.

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.