W poniedziałkowe (3.12) przedpołudnie Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Aniela Cholewińska
Kolejna znana pisarka odwiedziła bibliotekę. Tym razem Aniela Cholewińska-Szkolik

W poniedziałkowe (3.12) przedpołudnie Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedziła Aniela Cholewińska-Szkolik – pisarka literatury dziecięcej, autorka uwielbianych przez młodszych czytelników serii „Misia i jej mali pacjenci” oraz  „Przyjaciele zwierząt” .

Historie napisane przez Panią Anielę wzruszają, uczą i niosą pozytywne przesłanie. Jej książki to nie tylko wciągająca lektura, ale również doskonała lekcja przyrody, odpowiedzialności i empatii. Nic więc dziwnego, że po książki autorki sięgają nie tylko dzieci, ale przede wszystkim rodzice, chcący przekazać swoim pociechom uniwersalne wartości.

Na poniedziałkowym (3.12) spotkaniu nie zabrakło jednak przede wszystkim najmłodszych fanów pisarki (około 80 dzieci), którzy nie tylko zadawali jej mnóstwo pytań, ale także brali czynny udział w spotkaniu. Autorka opowiedziała młodym słuchaczom  o początkach literackiej kariery, przedstawiła bohaterów swoich książek, zdradziła skąd czerpie pomysły i inspiracje oraz zachęcała do realizacji swoich marzeń, zwłaszcza tych związanych z pisarstwem. Na koniec spotkania pisarka rozdawała autografy na pamiątkowych zakładkach do książek, po które ustawiła się długa kolejka. Nie zabrakło również słodkości – słynnych bibliotecznych krówek.

Spotkanie zakończyło autorski projekt biblioteki „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Funduszu Promocji Kultury.

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Michal 2018-12-04 09:15
nie znam jej
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.