Na ścianie dawnego domu Franciszka Foltina przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach została odsłonięt
Na ścianie dawnego domu Foltina odsłonięto tablicę upamietniającą karmelitów

Na ścianie dawnego domu Franciszka Foltina przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca pobyt w tym budynku karmelitów bosych.

W czwartek (15.12) przed południem na ścianie dawnego domu Franciszka Foltina przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach została odsłonięta tablica upamiętniająca pobyt w tym budynku karmelitów bosych.  W latach 1892-1899, zanim wybudowano klasztor "na Górce", na ówczesnej ulicy Zatorskiej mieściła się pierwsza wadowicka wspólnota karmelitańska, której przełożonym był św. Rafał Kalinowski.

W uroczystości wzięli udział ojcowie karmelici z przeorem ojcem Grzegorzem Irzykiem, który również przybliżył początki wadowickiej wspólnoty i poświęcił tablicę, sąsiedzi, właściciela oraz przedstawiciele Wadowickiego Centrum Kultury z dyrektorem Piotrem Wyrobcem i kierownikiem Muzeum Miejskiego Marcinem Witkowskim na czele.

Tablicę ufundował obecny właściciel domu Stanisław Kulig. Uroczystego odsłonięcia dokonała prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego Maria Talaga.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.