Do końca listopada potrwa remont dachu, elewacji i gzymsów Wadowickiego Centrum Kultury. Prace, które
Do końca listopada potrwa remont elewacji WCK

Do końca listopada potrwa remont dachu, elewacji i gzymsów Wadowickiego Centrum Kultury. Prace, które zleciła gmina Wadowice, wykonuje firma Marbud ze Świnnej Poręby. Ich koszt to 600 tysięcy złotych.

Kilka tygodni remu rozpoczął się remont Wadowickiego Centrum Kultury. Co prawda to jeszcze nie wielkie zapowiadane remonty, od których mówi się od kilku lat, ale konieczność: stara wysłużona konstrukcja po prostu była mocno zniszczona i przeciekała.

Prace polegają na rozbiórce rynien i rur spustowych, rozbiórce pokrycia i deskowania dachu. Nastąpi wymiana i wzmocnienie konstrukcji dachu, montaż nowych rynien i rur spustowych i gzymsów a także wykonanie nowego pokrycia dachowego. To pierwszy etap całkowitej modernizacji WCK wraz z przylegającym ogrodem.

Prace na zlecenie gminy Wadowice wykonuje firma Marbud Marek Drzyżdżyk ze Świnnej Poręby. Ich koszt to 600 tysięcy złotych. Remont ma się zakończyć pod koniec listopada.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 mieszkaniec gminy 2018-11-08 13:25
Pamiętam, że jeszcze za czasów urzędowania Pani Ewy Filipiak wewnątrz WCK też był przeprowadzany gruntowny remont. Wówczas też powstało w nim nowe kino centrum. Co jeszcze miałoby tam być zrobione?
Cytować
+12 #2 P. 2018-11-08 15:06
WCK powinien być dostosowany do potrzeb ludzi na wózkach inwalidzkich. Podobnie Państwowa szkoła muzyczna w Wadowicach.
Cytować
-1 #3 Tom 2018-11-11 09:49
WCK nie wydawać pieniędzy na pierdołę a tylko na to co konieczne dla wizerunku
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.