Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej podsumowuje projekt "Historia jest kobietą
Na zakończenie projektu "Historia jest kobietą" koncert Kapeli Hanki Wójciak

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej podsumowuje projekt "Historia jest kobietą" uroczystą galą, na której zostaną m.in. wręczone nagrody laureatów konkursów, którą uświetni koncert Kapeli Hanki Wójciak.

W sobotę (10.11) o godzinie 17:00 Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3 na podsumowanie projektu "Historia jest kobietą".

W programie: prezentacja projektu, otwarcie wystawy prac pokonkursowych,  wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznego i literackiego oraz upominków dla uczniów realizujących wywiady z mieszkankami gminy oraz podziękowania dla partnerów projektu. Projekt „Historia jest kobietą” jest realizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki współfinansowaniu przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Po gali o godzinie 18:00 odbędzie się koncert Kapeli Hanki Wójciak. Koncert odbywa się z okazji jubileuszu stulecia nadania praw wyborczych kobietom w Polsce, a także setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Kapela Hanki Wójciak to zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music i folku. W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy, słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości i ludowości.

Liderką i założycielką formacji jest Hanka Wójciak, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, laureatka między innymi: Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód, Rock&Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję „Wieczór Panieński”, poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu „Pod Tatrami”, poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Z Kapelą Hanki Wójciak wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona(2017). Nagrała wokale do spektaklu Romeo i Julia (Teatr STU w Krakowie) oraz Bracia Karamazow (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi). Użyczyła głosu Pannie Młodej w słuchowisku Wesele w reżyserii Andrzeja Seweryna, Babiej Górze w spektaklu Nieudany Krewniak w reżyserii Majki Kubackiej. Hanka Wójciak jest współzałożycielką zespołu S.H.A., w którym śpiewa razem z Sussanną Jarą w kilku słowiańskich językach i gwarach.

Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w Starym Kinie!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.