W niedzielę (4.11) w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odb
Nowa wystawa w papieskim muzeum. Wkrótce wernisaż

W niedzielę (4.11) w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „W Ich oczach odbija się niebo. Święci rodzinnej ziemi Jana Pawła II w ikonografii ks. Wacława Piszczka CM”. Będzie ją można obejrzeć do końca listopada.

Jak informuje nas Magdalena Maślona z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, w związku z przypadającymi w niedzielę (4.11) imieninami Karola Wojtyły, papieska placówka organizuje wystawę czasową obrazów przedstawiających świętych rodzinnej ziemi Jana Pawła II.

Autorem obrazów jest ks. Wacław Piszczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. W całej jego twórczości dominuje przede wszystkim malarstwo religijne: obrazy ołtarzowe, cykle drogi krzyżowej, wizerunki świętych i tysiące rysunków do książek, czasopism i broszur. Za wkład w rozwój kultury narodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasłu­gi oraz Medalem Św. Stanisława.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających 30 listopada. Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny!(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.