Na wadowickim rynku do 12 października można obejrzeć wystawę fotograficzną "Władza jest kobietą".
Władza jest kobietą. Taka wystawa fotografii na wadowickim rynku

Na wadowickim rynku do 12 października można obejrzeć wystawę fotograficzną "Władza jest kobietą". Uczestniczki projektu Klubu Mamarazzi działającego w WCK wcieliły się w dwie, kontrastujące ze sobą postacie... mające jednak jeden podstawowy wspólny mianownik...władzę.

"Władza jest kobietą": taki tytuł nosi najnowsza wystawa fotografii Klubu Mamarazzi działającego w Wadowickim Centrum Kultury. Uczestniczki projektu wcieliły się w dwie, kontrastujące ze sobą postacie... mające jednak jeden podstawowy wspólny mianownik...władzę. Postacie historyczne, literackie, mityczne czy nawet bajkowe były inspiracjami do wykreowania wizerunku kobiet, które rządzą, sterują, wpływają... kobiet silnych, sprytnych, inteligentnych, ale też i zaborczych oraz zachłannych, które w drodze po władzę nie cofną się przed niczym.

Kobiety od zawsze doskonale wiedziały jak wykorzystać swoją inteligencję, urok osobisty czy urodę, aby osiągać wymarzone cele, wpływać na innych, sterować ludzkimi losami. Na czym polega ich siła? Skąd płynie moc, która pociąga za sobą tłumy, doprowadza do szaleństwa, porywa całe narody...? Te pytania stały się inspiracją do projektu. Władza to moc. Dobra i zła. Budująca i niszcząca. Władza jest kobietą!

Autorki wystawy to uczestniczki Klubu Mamarazzi: Bożena Bandura – Gliwa, Iza Faber, Joanna Grabowska – Knapek, Joanna Gracjasz, Edyta Jabłońska, Sylwia Kluzik, Bernadetta Książek, Maria Misiarz – Golonka, Magdalena Polak, Dorota Sendera i Agnieszka Wyroba – Zacharska oraz Magdalena Zawiła.

Klub Mamarazzi działa w Wadowickim Centrum Kultury pod kierunkiem Izy Faber. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od października do czerwca i są skierowane do wszystkich kobiet pragnących nauczyć się fotografii od podstaw do poziomu profesjonalnego pod okiem doświadczonego fotografa. Na zajęcia zapraszamy od października! Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie WCK pod nr telefonu 33 8233156.

Wystawa prezentowa jest na wadowickim rynku do 12 października tego roku.

(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.