27-letni Szymon Mika, wadowiczanin, jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych w Europie razem ze swoim t
Szymon Mika Trio i goście zaprezentuje w WCK jazzowo-folkowe brzmienie

27-letni Szymon Mika, wadowiczanin, jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych w Europie razem ze swoim trio i zaproszonymi gośćmi, zaprezentuje na koncercie w Wadowicach materiał ze swojego najnowszego krążka "Togetherness".

W piątek 14 września o godzinie 20:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury szykuje się niezła muzyczna uczta. Wystąpi tutaj ze swoim trio i zaproszonymi gośćmi Szymon Mika. 27-letni Szymon Mika, pochodzący z Wadowic, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Jest zdobywcą nagród na wielu prestiżowych festiwalach, w tym: Jazz Nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Grupa Azoty Jazz Contest, Young Best Jazz. Współpracuje z muzykami z czołówki polskiej sceny jazzowej. Występował na licznych festiwalach muzycznych m.in. Montreux Jazz Festival, Śląski Festiwal Jazzowy, Jazz Nad Odrą, 1st European Hammond Festival, Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie, Młyn Jazz Festival, a także Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami i wiele innych. Regularnie grywa w krakowskich klubach muzycznych, koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą.

Na wadowickim koncercie artysta zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego krążka "Togetherness", który już zbiera pierwsze znakomite recenzje. Na koncercie do tria ( Szymon Mika – gitara, Max Mucha – kontrabas, Grzegorz Masłowski – perkusja) dołączą wybitny saksofonista młodego pokolenia, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach – Marcin Kaletka oraz znana z zespołu Chłopcy Kontra Basia wokalistka Basia Derlak.

Przed i po koncercie WCK zaprasza do bufetu, który organizuje Cukiernia - Kawiarnia "Galicjanka".

Wstęp wolny!

 

 

AKTUALIZACJA (ŚRODA, 12 WRZEŚNIA 2018 14:40)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.