By lepiej poznać pszczele zwyczaje a także zwrócić uwagę na zagrożenia jakie grożą naszym skrzydl
Święto Pszczoły na Wenecji przyciągnęło sporo osób

By lepiej poznać pszczele zwyczaje a także zwrócić uwagę na zagrożenia jakie grożą naszym skrzydlatym przyjaciołom, Młodzieżowa Rada Miejska we współpracy z Greenpeace – Krakowska Grupa Lokalna zorganizowali na Wenecji Święto Pszczoły.

Troski o pszczoły nigdy za wiele. I mimo że w Polsce w ostatnich latach obserwuje się stabilny przyrost populacji pszczoły miodnej, to nie możemy zapominać o tym, że działalność człowieka wciąż naszym małym skrzydlatym przyjaciołom zagraża.

Z tej okazji w niedziele (12.08) na wadowickiej Wenecji, w urokliwym otoczeniu Skawy, odbywał się ekohappening poświęcony pszczołom. Wolontariusze Greenpeace do swojego pszczelego standu przyciągnęli chyba każdego, kto tego niedzielnego popołudnia zjawił się na tutaj. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia woskowijek, czyli naturalnych i nietoksycznych zamienników folii aluminiowej. Długa kolejka chętnych ustawiała się też do obejrzenia na goglach VR filmu o pszczołach nakręconego w technologii „360 stopni”. Miłośnicy roślin mogli stworzyć sobie „małe łąki”, czyli kulki nasienne z nasionami kwiatów lubianych przez pszczoły, a dzieci – wziąć udział w Pszczelim Quizie, czy pomalować swoje buzie w pszczele kolory.

Podczas happeningu przypominano o tym, że człowiek swoją działalnością może szkodzić pszczołom. Chętni mogli podpisać petycję do ministra środowiska w sprawie ochrony pszczół.

Młodzieżowa Rada Miejska przygotowała dla odwiedzających Pszczeli Quest. Jego uczestnicy szukali rozwieszonych na terenie Wenecji pszczółek z ciekawostkami, a potem uzupełniali kartę odpowiedzi. Najmłodsi ponadto kolorowali portrety Mai – najsłynniejszej pszczółki na świecie.

Odpoczywać można było na leżakach w cieniu drzew lub – jak kto wolał – wygrzewać się w sierpniowym słońcu. Na relaks w otoczeniu przyrody i przy zapachu pszczelego wosku zdecydowało się sporo mieszkańców.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 zloty 2018-08-15 09:42
nie przyszedłem bo lewackich pacholkow nie cierpie,a oni wykorzystuja przyrode do lewackiej polityki tfu
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.