Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish, Grubson, Dubrising, Gooral, East West Rockers i Łąki Łan: to ar
Łąki Łan, Gooral, Pokahontaz i Grubson gwiazdami tegorocznej edycji Reggae Mostu

Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish, Grubson, Dubrising, Gooral, East West Rockers i Łąki Łan: to artyści, którzy wystąpią na tegorocznej, piętnastej już edycji znanego i lubianego festiwalu Reggae Most.

W tym tygodniu rusza piętnasta znanego i lubianego wadowickiego festiwalu Reggae Most. Festiwal to nie tylko muzyka, scena i koncerty. To przede wszystkim miejsce spotkania ludzi ceniących i rozumiejących ideę naszego festiwalu. Od piętnastu lat Wadowickie Centrum Kultury stara się zbudować  swoisty „most” stanowiący przestrzeń wspólnej, przyjaznej zabawy miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. Festiwal propaguje wyłącznie pozytywne wartości zawierające się w przekazie szeroko rozumianej kultury reggae. Łączy w jednym miejscu ludzi z różnych środowisk dając tym samym możliwość zacieśniania więzi, dyskusji i wymiany poglądów.

Festiwal zacznie się w czwartek (23.08) plenerowym pokazem filmu „Jesteś Bogiem”. Obraz, który można polecić nie tylko fanom hip – hopu i Paktofoniki. Będzie to wydarzenie o tyle ciekawe, że już nazajutrz na scenie Reggae Mostu wystąpi taz.Pokaho Znawcom i koneserom nie trzeba przedstawiać. Zanim jednak organizatorzy zaproszą uczestników do kina na Bulwarach, proponują rozgrzewkę przed piątkowymi (24.08) i sobotnimi (25.08) koncertami. Od 16:00 odbywać się będą pokazy Zumby, a od 16:30 wodne konkurencje, czego zwieńczeniem będzie I Wadowicka Bitwa Wodna!

Pierwszy dzień festiwalu, w piątek 24 sierpnia, od godziny 14:00 rozpocznie się otwarcie bram, warsztaty, spotkania a także będzie można zjeść w Food Truckach. Od godziny 19:00 na scenie wystąpią Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish oraz Grubson. Bilety w cenie 5 złotych.

W drugi dzień festiwalu, w sobotę 25 sierpnia, również od godziny 14:00 rozpocznie się otwarcie bram, warsztaty, spotkania a także będzie można zjeść w Food Truckach. Od godziny 18:30 na scenie zagrają Dubrising, Gooral, East West Rockers oraz na deser Łąki Łan. Bilety w cenie 5 złotych.

Koncerty w tym roku prowadzić będzie Maken, który oprócz tego zaprasza na spotkanie "Moja Jamajka". Wstęp na festiwal jest płatny w cenie 5 złotych dziennie, z wyjątkiem czwartkowego (23.08) seansu, na który wstęp jest bezpłatny. Na cały festiwal dzieci do 13 roku życia mają wstęp darmowy, jednakże ze względu na charakter imprezy dzieci mogą przebywać na terenie festiwalu wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Oprócz działań scenicznych czynna będzie strefa Food Truck, kawa i piwo, warsztaty, spotkania i integracja, a także specjalnie wydzielona strefa relaksu.

Przypomnijmy, że wadowicki festiwal Reggae Most, mimo skromnego budżetu, od lat cieszy się sporą popularnością i renomą. Dorobił się znaczącej i wiernej publiczności i ma już swoją markę na muzycznej mapie Polski. W ciągu 13 lat na jego scenie mogliśmy zobaczyć praktycznie wszystkie czołowe zespoły z Polski. Grali u nas między innymi: Sidney Polak, Tumbao, Druga Strona Lustra, Habakuk, Jamal, Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Izrael, Daab, Vavamuffin, Raggafaya, Roots Rockets, Konopians, Lion Vibrations, Bakshish, Duberman, ŜANĜO, Cała Góra Barwinków, Mesajah & Riddim Bandits, Bethel, Junior Stress, Beniamin, Jafia, Tabu, Bednarek, Big Up, Bob One & Bas Tajpan O.S.T.R., Naaman oraz Pablopavo i Ludziki. Gościły też zespoły z Austrii, Czech, Węgier, Senegalu.

Tak wyglądał Reggae Most w ubiegłym roku:

 

 

AKTUALIZACJA (PONIEDZIAŁEK, 20 SIERPNIA 2018 15:55)

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-10 #1 wwdw 2018-08-20 17:19
pedały pedałują dalej..
Cytować
-5 #2 Czis 2018-08-20 19:29
Na pudelek24 zbieraja się krowy. Będą buczeć podczas koncertu na widok Klina.
Taki naród

Pozdro płaski
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.