W środku wakacji Wadowice zaplanowały Ave Festiwal, mający być kontynuacją pełnych radości i poczu
Festiwal AVE Wadowice. Ma powrócić klimat Światowych Dni Młodzieży

W środku wakacji Wadowice zaplanowały Ave Festiwal, mający być kontynuacją pełnych radości i poczucia wspólnoty Światowych Dni Młodzieży. To mają być dwa dni z  muzyką chrześcijańską w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II.

AVE Wadowice to pierwszy festiwal muzyki chrześcijańskiej w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II. Jak informuje magistrat, organizator wydarzenia, inspiracją dla tego wyjątkowego wydarzenia były Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach – czas pełen radości i poczucia wspólnoty. W ubiegłym roku się nie udało, w tym roku zapowiedziano jednak spore kulturalne wydarzenia, które rozpocznie się już w najbliższy piątek (27.07). Przez dwa dni na festiwalowej scenie usłyszymy znakomitych artystów z nurtu muzyki chrześcijańskiej, która łączy w sobie prawdziwą różnorodność stylów, gatunków i emocji.

Rozpiska koncertów:

Piątek 27 lipca:
18:30 – Chór Gospel Joy olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Chórowi towarzyszyć będzie znakomita solistka, prawdziwa gwiazda muzyki gospel zza oceanu, Beverly Minor.
20:00 – Mate.O/ TU, TU to skrót od Totalne Uwielbienie, artysty nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami.

Sobota 28 lipca:
18:30 – Zespół Kana tworzą ludzie mieszkający w różnych miastach Ukrainy i należący do różnych kościołów, mający jednak ten sam cel – uwielbiać jedynego Boga. Ich muzyka to energetyczna mieszanka folku, popu i jazzu.
20:00 – Trzecia Godzina Dnia to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD ma wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z ich repertuaru korzysta wiele grup muzycznych, a "tegiedowe" psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Wstęp wolny!

 

AKTUALIZACJA (PONIEDZIAŁEK, 23 LIPCA 2018 10:20)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+25 #1 ergo 2018-07-09 19:22
Pierwszy na świecie katolicki festiwal organizowany przez ateistę bez poparcia kościoła. Wadowice za Klinowskiego to miasto absurdów.
Cytować
-10 #2 fan wadzy 2018-07-09 20:28
:lol: właśnie to samo się narzuca - "czas pełen radości i poczucia wspólnoty..." na kanwie "...dni z muzyką chrześcijańską w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II" pod egidą ateistycznego burmistrza, o lewackich poglądach, z jedynie słusznym pochodzeniem: dziadek w UB, ojciec - zasłużony działacz PZPR (uhonorowany zaszczytnym stanowiskiem komisarza w stanie wojennym). Tego ani Gogol, ani Kafka by nie wymyślił. Chyba tylko autor Szwejka, który rzeczywistość sprowadził do kompletnego absurdu.
Cytować
+2 #3 Obserwator 2018-07-09 22:14
Cytuję fan wadzy:
:lol: właśnie to samo się narzuca - "czas pełen radości i poczucia wspólnoty..." na kanwie "...dni z muzyką chrześcijańską w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II" pod egidą ateistycznego burmistrza, o lewackich poglądach, z jedynie słusznym pochodzeniem: dziadek w UB, ojciec - zasłużony działacz PZPR (uhonorowany zaszczytnym stanowiskiem komisarza w stanie wojennym). Tego ani Gogol, ani Kafka by nie wymyślił. Chyba tylko autor Szwejka, który rzeczywistość sprowadził do kompletnego absurdu.


NOWY TESTAMENT
1 List św. Piotra 4:8

biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1052

"....8 Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów...."

NOWY TESTAMENT
List do Rzymian 13:1

"1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć."


Bóg dał nam tego człowieka by zrobił porządek z pewnymi układami w mieście, a my jako mieszkańcy możemy temu człowiekowi okazać miłość, która zrodzi chęć poznania Boga (wyjścia z przekleństwa przodków który zrodził ateizm) lub możemy pakować nienawiść i stać w miejscu....bo nienawiść nie zmieni serca na lepsze tylko Miłość = Bóg ma taką siłę:

Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego

Każdy z nas jest świątynią Boga żywego i każdy z nas ma wpływ na otaczający nas świat.
Cytować
-12 #4 Tu-154 2018-07-10 00:29
Co za obłuda.Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Żeby nie stracić 12000 zł miesięcznie Klinowski gotów przyjąć świecenia kapłańskie. Z drugiej strony zrobi wszystko żeby utrudnić życie Kościołowi. Zorganizuje na rynku jakąkolwiek durną imprezę byle zagłuszyć kościelne uroczystości. Po pretekstem ograniczania ruchu w centrum pogoni pielgrzymki na obrzeża miasta. Za jego kadencji nie powstało nic, co byłoby pomocne tysiącom turystów przybywającym do Wadowic- no może za wyjątkiem słynnych ławek.
Cytować
+12 #5 פֿאָלקס שטימע 2018-07-10 00:46
Cytuję fan wadzy:
pod egidą ateistycznego burmistrza, o lewackich poglądach, z jedynie słusznym pochodzeniem: dziadek w UB, ojciec - zasłużony działacz PZPR (uhonorowany zaszczytnym stanowiskiem komisarza w stanie wojennym).


Cytuję Tu-154:
Żeby nie stracić 12000 zł miesięcznie Klinowski gotów przyjąć świecenia kapłańskie. Z drugiej strony zrobi wszystko żeby utrudnić życie Kościołowi. Zorganizuje na rynku jakąkolwiek durną imprezę byle zagłuszyć kościelne uroczystości. Po pretekstem ograniczania ruchu w centrum pogoni pielgrzymki na obrzeża miasta. Za jego kadencji nie powstało nic, co byłoby pomocne tysiącom turystów przybywającym do Wadowic- no może za wyjątkiem słynnych ławek.Pisiorom się nie podoba, że burmistrz jest ateistą, więc muszą rzucać kalumniami w stylu macierewiczowsk im. Jakie to typowe dla prawaków: rzucanie gnojem, żeby śmierdziało.
Cytować
+10 #6 wowo niewadowiczanin 2018-07-10 03:28
Do ergo:bidoku,jad niszczy Ci mózg
Cytować
-1 #7 Olek 2018-07-10 08:54
Żeby załapać się na kolejną kadencję Klinowski gotów zacząć do kościoła na pokaz chodzić. Wszystko zrobi dla kasy.
Cytować
-8 #8 oblatywacz 2018-07-10 10:24
Pomysł trafiony,ale nawrócenia nie będzie.Przypade k "kanapki" jest książkowy,dobrz e zdaje sobie sprawę,że afiszowanie się z anty klerykalizmem i anty katolicyzmem na dłuższą metę w mieście Świętego Jana Pawła nie wytrzyma próby czasu,więc szuka nowych pokrętnych rozwiązań,łagod ząc napięcia w tej materii.Czysta polityka....A tak po prawdzie gdzie ten "kanapkowiec" organizował by takie udane koncerty gdyby poprzednia Burmistrz nie przebudowała tak pięknie, naszego rynku,który to remont był tak krytykowany przez wyzwolicieli Wadowic na czele z "kanapką".
Cytować
+11 #9 stach 2018-07-10 18:22
cyt. "pogoni pielgrzymki na obrzeża miasta"... i o to przecież chodzi. Pielgrzymi nie są po to, by wjechać do centrum i oglądać muzeum i rynek, tylko mają wydawać pieniądze w naszej gminie. A im dalej od rynku zaparkują, tym więcej sklepów po drodze miną. I więcej kasy z podatków dla nas WSZYSTKICH!
Cytować
-1 #10 obserwatoor 2018-07-23 14:27
No, takiej atmosfery jaka była wówczas na pewno nie będzie. Wtedy to było spontaniczne i tworzone przez pielgrzymów. Teraz to raczej będzie reżyserowane przez prowadzących.
Cytować
0 #11 aza 2018-07-23 21:52
Cytuję fan wadzy:
:lol: właśnie to samo się narzuca - "czas pełen radości i poczucia wspólnoty..." na kanwie "...dni z muzyką chrześcijańską w rodzinnym mieście Św. Jana Pawła II" pod egidą ateistycznego burmistrza, o lewackich poglądach, z jedynie słusznym pochodzeniem: dziadek w UB, ojciec - zasłużony działacz PZPR (uhonorowany zaszczytnym
stanowiskiem komisarza w stanie wojennym). Tego ani Gogol, ani Kafka by nie wymyślił. Chyba tylko autor Szwejka, który rzeczywistość sprowadził do kompletnego absurdu.

Każdy ma swoją drogę do Boga.
Cytować
-1 #12 PoMoC 2018-07-24 09:41
napisz Marcinie że Klinowski buduje w tej chwili boisko z siłownią w Stanisławiu bo ludzie tego z poza Stanisławia nie wiedzą!!!!!! Samjego facebook to za mało!!!! Pomóż mu!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.