W tym roku tradycyjne lipcowe koncerty organowe odbędą się w wadowickim klasztorze karmelitów. Pierws
Rusza wakacyjny sezon koncertów organowych

W tym roku tradycyjne lipcowe koncerty organowe odbędą się w wadowickim klasztorze karmelitów. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 8 lipca.

Wielbiciele muzyki organowej będą mieli w lipcu okazję wysłuchać trzech koncertów, organizowanych już tradycyjnie w wakacje w Wadowicach. Wszystkie koncerty artyści zagrają tym razem w Klasztorze OO. Karmelitów i wszystkie zostaną zagrane przez duety.

W pierwszym koncercie już 8 lipca usłyszymy ciekawe nowe aranżacje m.in. utworów Czajkowskiego, Prokofiewa i Chaczaturiana zagranych przez duet z Rosji: Ludmiłę Golub, pierwszą organistkę Domu Muzyki (największej sali koncertowej w Moskwie) i Valerię Anfinogenovą, dyrektora artystycznego Filharmonii w Soczi.

W kolejną niedzielę, 15 lipca, zagrają skrzypaczka Aleksandra Honcel – Banek (skrzypaczka Sinfonietty Cracovia) i organista Bartłomiej Banek.

Cykl koncertów zakończy występ dr hab. Witolda Zalewskiego, pierwszego organisty Katedry na Wawelu i jego córki Hanny, która mimo młodego wieku jest laureatką wielu konkursów muzycznych.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 16:00 i wstęp na nie jest bezpłatny.

Organizatorami koncertów jest Wadowickie Centrum Kultury i wadowicki Klasztor OO Karmelitów.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.