Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji Wadowickie Centrum Kultury, przygotowało szereg a
Wakacje z WCK. Przygotowano sporo atrakcji

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji Wadowickie Centrum Kultury, przygotowało szereg atrakcji i propozycji na spędzenie wolnego czasu. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, wycieczek, seansów filmowych, a nawet koncertów.

Jak co roku Wadowickie Centrum Kultury przygotowując ofertę wakacyjną pomyślało nie tylko o najmłodszych, dla których wakacje są czasem wypoczynku, ale także o młodzieży i dorosłych. Zajęcia są podzielone na 4 bloki tematyczne: warsztaty, wycieczki, seanse i koncerty, które będą odbywały się nie tylko na terenie WCK, Kina Centrum i Muzeum Miejskiego, ale także w innych przestrzeniach Wadowic.

W ramach warsztatów najmłodsi będą mieli okazję pobawić się koralikami „Pyssla”, wziąć udział w zajęciach z rekonstruktorami 56 pułku piechoty, stworzyć popularne glutożelki i musujące kule do kąpieli.

Z kolei młodzież będzie mogła popracować nad wizerunkiem tworząc naturalne kosmetyki i stylizacje.  Kinomaniakom WCK proponuje znane wszystkim środAwiska, Bajkowe środAwiska, Kina Malucha, Noc Horrorów, Kina Plenerowe a także nowości w postaci Nocy Komedii i Nocy Kryminałów.

Wakacje upłyną także pod znakiem koncertów, jazzowych, organowych oraz znanego i lubianego Reggae Mostu. Koncerty rozpoczną się już w czerwcu i potrwają do końca wakacji. Dodatkowo WCK zaprasza najmłodszych do udziału w wycieczkach do Cukierni Wadowice, na Lotnisko „Balice”, do Wioski Globalnej w Krakowie, także do Chlebowej Chaty oraz Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Szczegółowy rozkład zajęć przygotowanych przez Wadowickie Centrum Kultury:

Czerwiec:

 • 29 (piątek), 10:00 Junior Młyn Jazz Festival
 • 29 (piątek), godz. 20:00 Big Band Małopolski z gościnnym udziałem Lory Szafran & A.Ninvalle, sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st w Wadowicach, wstęp wolny
 • 30 (sobota), godz. 20:00 Szymon Mika Jazz Quartet - Ogród przy ul. Kościelnej, wstęp wolny

Lipiec:

 • 1 (niedziela), godz. 20:00 Funk De Nite, Ogród Fundacji "EST" przy ulicy Matki Boskiej Fatimskiej 66, wstęp wolny
 • 3 (wtorek), godz. 11:00 – 12:00 Kino Malucha "Klinika dla pluszaków" dla dzieci wieku 4-6 lat (bajka i warsztaty tematyczne), sala 15 WCK. Na zajęciach najmłodsi obejrzą fragmenty popularnego serialu animowanego „Klinika dla pluszaków”, a także wezmą udział w tematycznych warsztatach. Nie zabraknie bajkowych niespodzianek, zabaw i animacji. Cena 8 zł.
 • 4 (środa) godz. 11:00 – Bajkowe ŚrodAwisko "Fernando", Kino Centrum, 8 zł
 • 8 (niedziela) godz. 16:00 – Koncert Organowy: Ludmiła Gołub, Valeria Anfinogenova - duet organy (Rosja), Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 9 (poniedziałek), godz. 11:00 Zabawa z koralikami „Pyssla” dla dzieci 6-9 lat, 8 zł. Koraliki Pyssla to świetna zabawa! Na warsztatach rozwiniemy swoją kreatywności i stworzymy własne, kolorowe projekty układając korale na specjalnych podstawkach. Tak powstałe różne wzory, szlaczki, obrazki i mozaiki utrwalimy na koniec na gorąco, by mogły nam jeszcze długo służyć do zabawy.  Cena 8 zł.
 • 11 (środa) godz. 11:00 – Bajkowe ŚrodAwisko "Gnomy rozrabiają", Kino Centrum, 8 zł
 • 12 (czwartek) 9:00- Wycieczka na Lotnisko "Balice" i do Parku Edukacji Globalnej "Wioski Globalnej" w Krakowie dla dzieci 7 – 9 lat. 12 lipca wybierzemy się z dziećmi do Wioski Globalnej w Krakowie, gdzie weźmiemy udział w warsztatach pt. W Peruwiańskiej wiosce oraz zwiedzimy wioski świata. Natomiast drugą część wycieczki spędzimy na Lotnisko Kraków Airport „Balice”. Zajęcia edukacyjne będą realizowane w Centrum Edukacji Lotniczej oraz w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Zajęcia podzielone będą na dwa bloki: zajęcia w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt oraz wycieczka po terminalu ze szczególnym uwzględnieniem najistotniejszych elementów z punktu widzenia pasażera. Zajęciom towarzyszom zajęcia logiczne, w tym konkursy. W ramach wycieczki przewidziane jest również wyjście na taras widokowy. Cena: 30 dzieci/ 50 zł rodzice.
 • 12 (czwartek) godz. 11:00 "Co nosił żołnierz w plecaku?" - zajęcia dla dzieci 8 - 12 lat z grupą rekonstrukcji historycznej 56 pułku piechoty, Muzeum Miejskie, 8 zł
 • 13 (piątek) godz. 21:30 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą, wstęp wolny
 • 15 (niedziela) godz. 16:00 - Koncert Organowy: Bartłomiej Banek – organy, Aleksandra Honcel-Banek – skrzypce, Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 17 (wtorek), godz. 11:00 "Jak powstają lody?" Wycieczka do Cukierni Wadowice dla dzieci w wieku 6 – 8 lat, 8 zł. Lody, lody dla ochłody! Truskawkowe, waniliowe, czekoladowe… każdy ma swój ulubiony smak. Wakacje to czas kiedy lody są niezastąpione. Podczas wycieczek do Cukierni dzieci zobaczą jak wygląda praca cukiernika oraz dowiedzą się z jakich produktów powstają lody. Nie zabraknie oczywiście pysznej degustacji.
 • 18 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska", Kino Centrum, 8 zł
 • 19 (czwartek) godz. 14:00 „Perfekcyjny look” czyli warsztaty stylizacji dla młodzieży, 10 zł. Twoja szafa pęka w szwach, a Ty ciągle nie masz się w co ubrać? Zakupy już dawno przestały sprawiać Ci przyjemność, bo nie możesz znaleźć nic, co ‘dobrze leży’? A może wręcz przeciwnie, możesz kupować bez końca? Jest na to wszystko lekarstwo! Zapraszam na Warsztat Stylu, podczas którego poznasz swoją sylwetkę, dowiesz się, w czym będziesz najlepiej wyglądać, a czego powinnaś unikać, także  zdradzę Ci kilka modowych tajników na udaną stylizację.
 • 20 (piątek) – godz. 21:30 Noc Horrorów - Kino Centrum, bilety: 20 zł
 • 22 (niedziela) godz. 16:00 Koncert Organowy: Witold Zalewski – organy, Hanna Zalewska - organy, Klasztor OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, wstęp wolny
 • 24 (wtorek), godz. 17:30 „Tworzymy naturalne kosmetyki”– zajęcia dla młodzieży i dorosłych, 15 zł. Zapraszamy na niezwykle praktyczne warsztaty tworzenia ekologicznych i naturalnych kosmetyków. Tematem przewodnim warsztatów będą kremy i peelingi.Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, wyniesiecie własnoręcznie wykonane kosmetyki.
 • 25 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Luis i Obcy", Kino Centrum, 8 zł
 • 26 (czwartek) godz. 21:30 – Kino Plenerowe – Bulwary nad Skawą, wstęp wolny

Sierpień:

 • 1 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Kaczki z gęsiej paczki", Kino Centrum, 8 zł
 • 2 (czwartek) godz. 11:00 "Co w trawie piszczy?" warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat z archeologiem i poszukiwanie skarbów przeszłości w ogrodzie na ul. Kościelnej, Muzeum Miejskie, 8 zł
 • 7 (wtorek), godz. 11:00 Kino Malucha "Psi patrol"– bajka i warsztaty dla dzieci 4 – 6 lat, 8 zł. Kolejne spotkanie z cyklu „Kino Malucha” zabierze najmłodszych do świata bohaterskich szczeniąt, które razem z dziesięcioletnim chłopcem Ryderem wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom. Wspólnie obejrzymy odcinek bajki „Psi patrol” a następnie wykorzystując interaktywne zabawy ruchowe i plastyczne będziemy ratować świat. Spotkanie zakończymy znanymi i lubianymi przez wszystkie dzieci zabawami animacyjnymi.
 • 8 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Odlotowy nielot", Kino Centrum, 8 zł
 • 10 sierpnia (piątek) 11:00 - "Kto nosił nosze?" zajęcia dla dzieci 8 - 12 lat z przedwojennych sprawności medycznych i wojskowych , Muzeum Miejskie, 8 zł
 • 10 (piątek) –godz. 21:00 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą, wstęp wolny
 • 16 (czwartek) 8:00 wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu i Chlebowej Chaty dla dzieci w wieku 8 - 12 lat, 30 dzieci, 50 zł dorośli. Wybierzemy się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie zobaczymy pokazy lotów ptaków drapieżnych, żubry, jelenie, sarny, daniele, sowy, muflony, dziki i inne zwierzęta, aleje bajkową, a także Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśniej. Następnie odwiedzimy Chlebową Chatę, gdzie dowiemy się jak żyli nasi przodkowie, własnoręcznie uformujemy i wypieczemy podpłomyki, będziemy się bawić na starych maszynach oraz degustować wyroby własnej produkcji, a na koniec zjemy pysze kiełbaski z ogniska.
 • 17 (piątek) godz. 21:30 Noc Komedii, Kino Centrum, 20 zł
 • 21 (wtorek) godz. 11:00 Świat eksperymentów: Glutożelki i kule do kąpieli - warsztaty dla dzieci w wieku 8– 12 lat, 8 zł. Kto nie lubi popularnych glutożelków? Na warsztatach trochę poeksperymentujemy i pobrudzimy się tworząc różności z rozmaitych mas plastycznych, nie tylko glutożelki, ale również ciecz nienetonowską, piankolinę, a nawet pachnące i kolorowe kulę do kąpieli. Zabierzcie ze sobą fartuszki bo będziemy się brudzić!
 • 22 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko "Jak zostać czarodziejem?"Kino Centrum, 8 zł
 • 23 (czwartek) – godz. 21:00 Kino Plenerowe, Bulwary nad Skawą
 • 24 (piątek) Reggae Most, Bulwary nad Skawą
 • 25 (sobota) Reggae Most, Bulwary nad Skawą
 • 28 (wtorek), 11:00 "Jak powstają lody?" wycieczka do Cukiernia Wadowice, 8 zł
 • 29 (środa) godz. 11:00 - Bajkowe ŚrodAwisko, "Młodzi Tytani: Akcja!Film, "Kino Centrum, 8 zł

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.