Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową
Zakopower, Teresa Werner i inne atrakcje na Dniach Kalwarii

Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową imprezę zaprasza Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. 23 i 24 czerwca na stadionie „Kalwarianki” sporo się będzie działo.

Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta będzie zespół Zakopower. Jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce z powodzeniem łączący folk z estetyką rockową. Ale za nim ze sceny wybrzmią największe przeboje zespołu zaprezentują się na niej najmłodsze muzyczne talenty z naszej gminy - laureaci Festiwalu Piosenki Polskiej oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej. Po nich na scenie pojawi się, dobrze znany kalwaryjskiej publiczności, zespół Hak i Przyjaciele oraz zespół 4 Dreamers – składający się z młodych chłopaków, finalistów I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Na zakończenie pierwszego dnia Dni Kalwarii 2018 organizatorzy przygotowali zabawę taneczną.

W niedzielę sceną zawładnie kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej - Teresa Werner. Ale zanim to nastąpi na scenie pojawią się zespoły regionalne z pobliskich Leńcz i Przytkowic,  formacje taneczne z kalwaryjskiego Centrum Kultury, Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii oraz zatorski zespół Kiwi, którego atutem  jest znakomity kontakt wokalistki z publicznością, autorskie piosenki oraz ciekawe aranżacje.

Dni Kalwarii to nie tylko koncerty. Dużo będzie się działo również poza sceną. Wśród atrakcji znalazły się: pokazy karate oraz samoobrony, strzelnica ASG (repliki broni), wesołe miasteczko, indiańska strefa dzieciąca, a w niej: tworzenie indiańskich pióropuszy oraz łapaczy snów, stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami i wodnymi tatuażami. Nie zabraknie również emocji sportowych. Organizatorzy zadbali bowiem o to aby kibice mogli wspólnie na telebimie obejrzeć występ biało czerwonych na mundialu w Rosji.

Wstęp na główne imprezy Dni Kalwarii jest bezpłatny.

Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Kalwarii będą sobotnie (23.06) I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym oraz niedzielne (24.06) Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie imprezy odbędą się na terenie łowiska Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska "Stawy Czerna". W ten sam dzień odbędzie się też II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2018.

Portal WadowiceOnline.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.