Wadowicki Teatr Próg powraca na scenę ze zdwojoną siłą i zaprezentuje widzom Wadowickiego Centrum 
Teatr Próg powraca i zaprezentuje dwa nowe spektakle

Wadowicki Teatr Próg powraca na scenę ze zdwojoną siłą i zaprezentuje widzom Wadowickiego Centrum  dwa  nowe spektakle: "Załoga G-moll" oraz performans "Popołudnie w Szczęśliwicach". Wstęp na obie premiery jest bezpłatny!

W sobotę (16.06) o godzinie 17:00 w Wadowickim Centrum Kultury Teatr Próg zaprezentuje podwójne wydarzenie teatralne: premierę spektaklu "Załoga G-moll" oraz premierowy pokaz peformansu "Popołudnie w Szczęśliwicach". W bogatym dorobku Progu, który nie raz zaskakiwał nas eksperymentami na deskach scenicznych i w plenerze, performans będzie kolejną eksploracją nowych form sztuki widowiskowej.

Wstęp na oba spektakle jest bezpłatny.

Przypomnijmy, że Teatr Próg powstał w 2005 roku i pod reżyserskim kierownictwem Bartosza Nowakowskiego od lat współtworzy życie kulturalne Wadowic. Dokonania zespołu doceniane były niejednokrotnie nie tylko w Polsce, ale także na zagranicznych i międzynarodowych festiwalach. Od roku  2013 Teatr róg jest także rezydentem sceny kameralnej w Teatrze Witkacego w Zakopanem.

Załoga G-moll
Pewnego dnia do pokoju młodej dziewczyny wpada przez dziurę w ścianie tajemnicza załoga nieprawdopodobnego statku. Ich wspólna podróż jest naszym głosem w trudnym temacie zaburzeń psychicznych, które dotykają coraz większej ilości coraz młodszych ludzi, a zgodnie z danymi WHO staną się główną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Chcemy jednak w tych trudnościach widzieć szansę na rozwój, szansę, by potraktować swój rozbity wewnętrzny obraz świata jak mozaikę i zacząć odpowiedzialnie budować fascynujący pejzaż własnych priorytetów na miarę naszych marzeń, wierząc, że tylko tak można zbudować lepszy świat.

Popołudnie w Szczęśliwicach. Performans na głosy, postawy, gesty i kroki.
Wiek XX był czasem wielkiego rozwoju, ale także stuleciem wojen i rewolucji. To wiek, który przebudował kraje i społeczeństwa. Sto lat temu Polska odzyskała niepodległość. Trzeba było zbudować nowe państwo, które stałoby się domem. Patrząc wstecz na te sto lat przemian, młodzi ludzie, którzy budować będą kolejne stulecie, opowiadają, jak chcieliby urządzić ten dom, by wszystkim żyło się w nim dobrze. Precyzyjny zgeometryzowany ruch performerów jest inspirowany przez prace teatralne i plastyczne oraz teksty programowe artystów awangardy XX wieku. Jest próbą własnej odpowiedzi na projektowane w przyszłość, czyli naszą teraźniejszość, wyzwania, które dostrzegali tacy twórcy jak Meyerhold, Strzemiński i Kobro czy grupa Fluxus. Performans - forma sztuki żywej tworzonej w czasie rzeczywistym opartej na improwizacji i osobistej, personalnej wypowiedzi artystów przed publicznością.


(AG)</p

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.