Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z wadowickim magistratem organizują
Po raz drugi Piknik Organizacji Pozarządowych. Zobaczcie co przygotowano

Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z wadowickim magistratem organizują na wadowickiej "Wenecji" II Piknik Organizacji Pozarządowych. Zobaczcie co będzie się działo!

W niedzielę (17.06) na wadowickiej "Wenecji" Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wadowicach organizują na wadowickiej "Wenecji" II Piknik Organizacji Pozarządowych. Zaprezentują się tutaj najaktywniejsze stowarzyszenia, kluby i grupy nieformalne. Formuła pikniku jest podobna jak w roku ubiegłym.

Atrakcje oferowane przez biorące udział w Pikniku organizacje są zupełnie darmowe, gdyż jest to dzień, kiedy to my chcemy coś dać mieszkańcom, którzy w ciągu roku wspierają nasze działania nie tylko finansowo, ale również poprzez udział w organizowanych przez nas wydarzeniach i akcjach – mówią nam organizatorzy.

Po raz pierwszy na swoich stoiskach zaprezentują się takie grupy jak: ART DOKA – artyści i rękodzielnicy z Doliny Karpia, Wichry Beskidy, SEIDO Karate w pokazie karate i samoobrony, walk mieczem oraz bronią inną, samoobrona MDS, pokaz cięcia mieczem (kyoshi Rafał Czapla), Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego czy Młodzieżowa Rada Miejska. WIO zachęca też wszystkich mieszkańców gminy Wadowice do odwiedzenia stoiska informacyjnego Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) i złożenia swojego pomysłu na inwestycje lub wydarzenie, które według nich powinny zostać zrealizowane.

Nie zawiodły też organizacje, które po raz drugi zapraszają do swoich stoisk:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wadoviana" zaprezentuje rękodzieło artystyczne: warsztaty haftu krzyżykowego (Szkolne Koło Wolontariatu ZS nr 2 W Andrychowie), zakup ręcznie szytych pamiątek i maskotek (Pracownia handmade Art Anette z Roczyn), stoisko z książkami dla dzieci pisarki Gabrieli Molesztak (Chocznia). Punkt informacyjny – jak pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych za pośrednictwem LGD "Wadoviana".

Stadnina koni "Jowisz" zaprasza na przejażdżki konne.

Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP zaprasza dzieci do zabawy na dmuchańcach a wszystkich na pokaz  ratownictwa medycznego.

Stowarzyszenie "Dać Szansę" organizuje m.in. konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami. Na ich stoisku czekają na odwiedzających przepyszne muffiny!

Stowarzyszenie AGRADO oferuje i zaprasza do centrum profilaktyki społecznej. Ich stoisko będzie przez cały czas trwania pikniku czekało na wszystkich: dyżur psychologa, wystawy pokonkursowe, hipoterapia, tor dla psów AGILLITY, centrum wolontariatu, przejażdżki konne, łucznictwo, zabawa z psem.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej – stoisko z obrazami i wydawnictwami, warsztaty lakowania kopert, wadowicka Mennica TMZW.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tomickiej/Kajaki na Skawie – konkurs na rozpoznanie ptaków i ryb żyjących nad rzekami, pływanie kajakiem po Skawie.

Obrona Terytorialna "Granit" zaskoczyła rozmachem swojego stoiska. Dzięki swoim staraniom pozyskali dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Wadowicach na projekt Piknik militarny "I Ty zostaniesz terytorialsem".

Nowością  podczas II Pikniku Organizacji Pozarządowych w Wadowicach są mowy motywacyjne w formule TED Talks. Organizatorzy zaprosili znane osoby z naszego terenu do krótkich wystąpień. Zobaczymy i usłyszymy:

1) Władysławę Frączek – zdobywczyni nagrody Osobowość Roku 2017 w kategorii Biznes, właścicielka firmy odzieżowej De Marco, szyjąca ubrania w których chodzi m.in. Pierwsza Dama Agata Duda. Kreacje zobaczymy w pokazie mody firmy De Marco (modelki - uczennice ZS nr 2 w Andrychowie);
2) Arkadiusza "Aruna' Milcarza – podróżnik, pisarz
3) Krzysztofa Petka – podróżnik, pisarz

Około 16:30 Wichry Beskidu T.R. organizują krótki bieg dla dzieci z nagrodami (kategorie: przedszkole, 1-3 SP, 10-12 lat). Wolontariusze będą zbierać wolne datki do puszek na dalszą rehabilitację Adasia Studnickiego i Wiktorii z Wadowic. Na ten szczytny cel około godziny 17:00 odbędzie się też  licytacja "kostiumu Pierwszej Damy" przekazanej od firmy De Marco. Od 19:00 przy dobrej pogodzie organizatorzy zapraszają do wspólnego biesiadowania i zabawy przy muzyce i dobrze zaopatrzonym bufecie.

Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) zachęca wszystkich mieszkańców do wypełnienia karty Questu Wiedzy o NGOs dostępnej w namiocie organizatora i u wolontariuszy. Wypełnione karty wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym głównej nagrody – roweru ufundowanego przez Wadowicką Izbę Gospodarczą.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Przyjaciółka 2018-06-13 09:44
Sprostowanie: Błędna nazwa: Towarzystwo Miłośników Ziemi Tomickiej. Prawidłowa:
Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej
Niby mała rzecz ale żeby przekręcić nazwę organizacji to duża rzecz.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.