W nocy z soboty (9.06) na niedzielę (10.06) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej działy się rzeczy niez
To była niezwykła czytelnicza noc

W nocy z soboty (9.06) na niedzielę (10.06) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej działy się rzeczy niezwykłe. Była świetna zabawa, dreszczyk emocji, wyzwania umysłowe i artystyczne, a wszystko za sprawą IV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

Imprezę otworzyły warsztaty komiksowe prowadzone przez wyjątkowy duet -  Jędrzeja Chojnackiego i Michała Jankowskiego, w ramach których uczestnicy zajęć poznali tajniki tworzenia komiksu.

Następnie pod osłoną nocy młodzież wyruszyła w miasto na poszukiwanie wskazówek, niezbędnych do opuszczenia escape room’u przygotowanego w murach biblioteki przez Łukasza Brańkę  i Andrzeja Karelusa z Sherlock Wadowice. Z mapą w ręku, każda grupa poszukiwała ukrytych w różnych punktach miasta kopert, które dostarczyły niezbędnych wskazówek do realizacji dalszych zadań. Po powrocie do biblioteki przystąpiono do rozwiązania zagadek, które prowadziły do… kolejnych zagadek… i kolejnych łamigłówek. A czekające na uczestników zadania były naprawdę trudne – trzeba było wykazać się znajomością matematyki, logicznym myśleniem, odczytywaniem szyfrów. Po północy wszystkie zadania zostały rozwiązane, szyfry złamane, a klucz od zamkniętego pokoju zdobyty. Trzeba było jeszcze „tylko” zmierzyć się w pojedynku na umysły ze strażnikiem skrzyni, a następnie znaleźć sposób, by ją otworzyć.  Po prawie czterech godzinach zmagań młodzi odkrywcy dotarli do słodkiego skarbu. Radość była bezcenna.

Mimo zmęczenia, tego wieczoru nikt nie myślał o zmrużeniu oka. Nocne godziny umilały wszelkiego rodzaju gry, a najwytrwalsi wytrzymali bez snu aż do 6 rano. Niezwykłe wspomnienia z szalonej Nocy Bibliotek, z pewnością pozostaną pamięci na długi czas.

 

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.