W dniach od 5 do 7 lipca odbędzie się tegoroczna, ósma już edycja Młyn Jazz Festival. Tak jak i w po
Młyn Jazz Festival po raz ósmy. Zobaczcie kto wystąpi

W dniach od 5 do 7 lipca odbędzie się tegoroczna, ósma już edycja Młyn Jazz Festival. Tak jak i w poprzednich latach, tak i tym razem nie zabraknie gorących nazwisk.

Młyn Jazz Festival, to impreza, która już na trwałe zapisała się w jazzowy kalendarz i od lat cieszy się sporym uznaniem w środowisku zarówno artystów jak i publiczności. Dotychczasowe edycje swoją obecnością i przede wszystkim niezapomnianymi występami uświetnili między innymi: Basia Trzetrzelewska, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Dorota Miśkiewicz, Adam Bałdych, Beata Przybytek, MC Stewlocks i Bernard Maseli, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Candy Dulfer, Kuba Badach, Urszula Dudziak, Monika Borzym, Anna Maria Jopek, Wojtek Mazolewski, Richard Bona, Incognito, Aga Zaryan i European Jazz Quartet, Big Band Małopolski, Lora Szafran, Bryan Corbett, Andy Ninvalle, Gaba Kulka, Joachim Mencel, Herbie Hancock, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group, Chris Bottie, Stanisław Sojka & Wojciech Karolak Trio, Maria Sadowska, The Brand New Heavies czy John Scofield.

Tegoroczna, ósma już edycja tej imprezy, rozpocznie się w czwartek (5.07) i potrwa do soboty (7.07). Pierwszego dnia festiwalu wystąpi Marcus Miller, doskonały amerykański basista, kompozytor i aranżer, a także Eliane Elias, brazylijska pianistka jazzowa, aranżerka i wokalistka. Drugiego dnia festiwalu usłyszymy Patti Austin i kilkunastoletniego Joeya Alexandra. Gwiazdą wieczoru będzie wokalistka jazzowa, pianistka i gitarzystka Melody Gardot. W ostatni dzień  wystąpi amerykańska wokalistka i pianistka, uważana za jeden z najciekawszych współczesnych głosów – Kandace Springs. Po niej zagości Katie Melua a na finał zagra pianista, kompozytor i wokalista Jamie Cullum. Na  scenie pojawią się także laureaci Junior Młyn Jazz Festival, a imprezie towarzyszyć będą także dodatkowe wydarzenia.

Program Młyn Jazz Festival 2018 (5 - 7 lipca):

5 lipca (czwartek):
20:00 - występ finalisty Młyn Junior Festival
20:45 - występ Eliane Elias
22:30 - występ Marcusa Millera

6 lipca (piątek):
18:00 - występ Vijay Iyer Sextet
19:45 - występ Patti Austin
22:30 - występ Melody Gardot

7 lipca (sobota):
18:00 - występ finalisty Młyn Junior Festival
18:45 - występ Kandace Springs
20:30 - występ Katie Melua
22:30 - występ Jamie Cullum

Bilety na poszczególne dni Młyn Jazz Festival 2018 jak i trzydniowy karnet są dostępna zarówno na stronie internetowej organizatora jak również w serwisach Eventim, Ticketmaster, eBilet oraz Biletomat.


AKTUALIZACJA (CZWARTEK, 5 LIPCA 2018 13:45)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.