W Wadowicach miała miejsce premiera płyty CD "Jestem Tu" z muzyką widowiska „Święty z Wadowic –
W Wadowicach odbyła się premiera płyty "Jestem Tu"

W Wadowicach miała miejsce premiera płyty CD "Jestem Tu" z muzyką widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II". To 13 utworów wykonywanych m.in. przez Kubę Badacha, Magdę Steczkowską, Natalię Niemen, Hankę Wójciak czy Czesława Mozil z tekstami Michała Zabłockiego i muzyką m.in. Andrzeja Zielińskiego czy Adama Niedzieliny.

28 lipca 2017 roku na wadowickim rynku odbyła się premiera widowiska multimedialno-muzycznego "Święty" opartego na życiu Karola Wojtyły, w reżyserii reżyserii Michała Zabłockiego. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Krzysztof Odrobina, znany z prowadzenia w Wadowicach Szkoły Yamaha. Był on też współproducentem i kompozytorem jednego utworu w tym spektaklu, grał w nim również na klawiszach.

Udział w tym artystycznym przedsięwzięciu wzięli aktorzy i wokaliści na co dzień występujący na deskach najlepszych polskich teatrów oraz największych scenach muzycznych zarówno w kraju jak i poza nim. Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Natalia Niemen, Kuba Badach, Magda Steczkowska, Hanka Wójciak czy Czesław Mozil to tylko nieliczni z artystów, którzy opowiedzieli na swój artystyczny sposób o Wadowicach. O układ choreograficzny zadbał znany z telewizyjnych programów tanecznych Maciej Florek. W przedstawieniu ukazana została historia życia Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, prezentowana w oparciu o treści jego papieskiego nauczania i miejsca, z którymi był szczególnie związany. Całość pomyślana została jako widowisko muzyczno-teatralne z udziałem orkiestry, chóru, wokalistów i aktorów, które imponowało wielopłaszczyznowym rozmachem. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w tym, aby tłum mieszkańców Wadowic i pielgrzymów chłonął treści prezentowane na scenie.

Po dziesięciu miesiącach, w piątek (18.05) w Wadowicach, w 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły odbyła się premiera płyty CD "Jestem Tu" z muzyką widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II". Można ją kupić przez cały weekend w stoisku na wadowickim rynku w cenie 30 złotych, potem będzie dostępna m.in. w Muzeum Dom Rodziny Jana Pawła II.

Kuba Badach, Magda Steczkowska, Natalia Niemen, Hanka Wójciak, Czesław Mozil to tylko część wokalistów, których usłyszymy na krążku. Muzykę do niego skomponowali wybitni kompozytorzy, m.in. Andrzej Zieliński znany z zespołu Skaldowie, Adama Niedzielina czy Andrzej Bonarka. Teksty napisał krakowski poeta Michał Zabłocki.

Na wyprodukowanej przez Fundację Pełni Kultury i Narodowe Centrum Kultury płycie znajduje się 13 utworów:

01. „Przezroczysty” – wykonanie Kuba Badach, Magda Steczkowska, Natalia Niemen, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz, Rafał Żur, kompozycja Andrzej Zieliński
02. „Jestem tu” – wykonanie Justyna Reczeniedi, kompozycja Marcin Nierubiec
03. „Leży krzyżem" – wykonanie Magda Steczkowska, kompozycja Adam Niedzielin
04. „Prawda” – wykonanie Natalia Niemen, kompozycja Andrzej Zieliński
05. „Inteligencjo” – wykonanie i kompozycja Mateusz Nagórski
06. „Wujek Papieżem" – wykonanie Magdalena Wasylik, Czesław Mozil, kompozycja Czesław Mozil
07. „Rodzina, rodzina” – wykonanie Joanna Smajdor,  kompozycja Adam Niedzielin
08. „Ducha nigdy dość” – wykonanie Rafał Żur, kompozycja Krzysztof Odrobina
09. „Gaździna Podhala” – wykonanie Hanka Wójciak, Piotr Szewczyk, melodia ludowa
10. „Ofiaruj się" – wykonanie Magda Steczkowska, kompozycja Adam Niedzielin
11.„Służę uprzejmie” – wykonanie Marcin Jajkiewicz, kompozycja Andrzej Zieliński   
12.„Będę Narzędziem” – wykonanie Natalia Niemen, kompozycja Andrzej Bonarek
13. „Za mało się modlicie" – wykonanie i kompozycja Czesław Mozil

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Joanna 2018-05-20 18:13
Byłam 18 maja, kupiłam płytę, brawa za inicjatywę, Ania Wyszkoni śpiewała: "wiem, że jesteś tam..." a wtedy czułam, że jest tu":)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.