Wadowickie Kino Centrum wkrótce doposażone zostanie w nowy system nagłośnienia. Jego sercem będzie n
Wadowickie kino będzie mieć nowe nagłośnienie!

Wadowickie Kino Centrum wkrótce doposażone zostanie w nowy system nagłośnienia. Jego sercem będzie najnowszy procesor kinowy (drugi w Polsce!) DATASAT AP 25 (pierwszy zainstalowano w sali kinowej łódzkiej Szkoły Filmowej). Widzowie przetestują go już 30 maja!

Dobra wiadomość dla kinomanów. Jak informuje nas Sylwester Rabenda, dyrektor Kina Centrum w Wadowicach, od 28 do 30 maja w placówce będzie instalowane nowe nagłośnienie  - stąd kino będzie nieczynne. Sercem nowego systemu audio będzie najnowszy procesor kinowy (drugi w Polsce!) - DATASAT AP 25 (pierwszy zainstalowano w sali kinowej łódzkiej Szkoły Filmowej), następca sławnego i cenionego AP 20.

Procesor posiada zaawansowane funkcje dostrajania systemu dźwiękowego do sali kinowej  co przekłada się na bezkompromisowe brzmienie wyświetlanego  filmu. Moc systemu zapewni 14 końcówek mocy CSA 1102, mogących wygenerować ponad 9000 WAT! Dźwięk do naszych uszu będzie dochodził z umieszczonych za ekranem kolumn głośnikowych MAG SCR-325LA, zaś "brzuchem" będziemy odbierać najniższe częstotliwości generowane z dwóch kolumn subniskotonowych KCS C-218A. Efekty surround zapewniają głośniki KCS SR-10. System zostanie zainstalowany i zestrojony przez uznaną, profesjonalną firmę kinotechniczną, od lat zajmującą się instalacją sprzętu kinowego - KINEKSPERT.

Na pierwszy, doskonale brzmiący seans, kino zaprasza 30 maja o godzinie 19:00 na film w ramach projektu "środAwisko" -"120 Uderzeń serca".

Przypomnijmy, że niewiele brakło, aby w naszym mieście w ogóle nie było kina: zasłużona "Szarotka" znajdująca się przy ulicy Lwowskiej (młodszym czytelnikom przypominamy: to tam, gdzie obecnie znajduje się kręgielnia i pub San Esco Bar) w którym filmy oglądało kilka pokoleń wadowiczan, wiosną 2003 roku podzieliła niestety los innych tego typu placówek w regionie, bo niestety nie potrafiła przystosować się do nowych czasów.

Dzięki byłej burmistrz Wadowic Ewie Filipiak, ówczesnej Radzie Miejskiej oraz uporowi dyrektora Wadowickiego Centrum Kultury Piotra Wyrobca, Kino Centrum uruchomione 23 września 2003 roku, ulokowane w sali widowiskowo - teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury powstało, przetrwało i ma się dobrze. Być może dlatego, że należy do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych i wyświetla praktycznie większość nowych filmów.

Nasze kino zostało wybrane zresztą kilka lat temu jako przykład jednego z najlepiej funkcjonujących kin w niedużym mieście, doceniają go również widzowie, więc w dobie multipleksów nie mamy czego się wstydzić.

Od uruchomienia wadowickiego Kina Centrum odbyło się tutaj blisko 10 tysięcy seansów, wyświetlono ponad 1700 filmów  i odwiedziło je ponad 440 tysięcy widzów.


(Marcin Guzik))

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 wezyr 2018-05-17 13:40
i wciąż będzie tam śmierdzieć?
Cytować
-7 #2 jerzy furdzik 2018-05-17 13:45
Kino to przeżytek. Nie ma jak na spokojnie w domu w łóżeczku pooglądać filmy na 100 calowym telewizorku z młodą u boku
Cytować
+1 #3 to ja 2018-05-17 19:52
A kiedy wreszcie doczekamy się rewitalizacji WCK? Miał być piękny budynek z nową fasadą, ogródkiem. a skończyło się na obietnicach. Dlaczego tak jest?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.