Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Do tego mistrzowski spektakl w
45. "Zgraja" już wkrótce. Uświetni ją Jerzy Trela w spektaklu „Rozmowy z diabłem”

Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Do tego mistrzowski spektakl w wykonaniu Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem” oraz „Wieczór Komedii Improwizowanej” i komediowa „Satyriada”. To wszystko w ramach 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”!

Ostatni weekend maja zapowiada się w Wadowicach jako prawdziwe święto teatru. Wadowickie Centrum Kultury przygotowało bardzo bogaty program 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowanych zostanie 9 wybranych spektakli konkursowych, które walczyć będą o główną nagrodę spotkań „Teatralną Maskę”. Oprócz prezentacji konkursowych uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spektaklach gościnnych i wydarzeniach towarzyszących:

Piątek (25 maja):
19:00 – pokaz spektaklu „Załoga G” wadowickiego Teatru Próg
22:00 – Wieczór Komedii Improwizowanych w wykonaniu grupy „AD HOC”

Sobota (26 maja):
20:30 – spektakl plenerowy „Satyriada” Teatru na Walizkach – Plac Jana Pawła II

Niedziela (27 maja):
19:00 - Spektakl Teatru STU „ Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” w wykonaniu Jerzego Treli

Okrzyknięte zgodnie przez publiczność i krytykę znakomitym przedstawieniem, „Rozmowy z diabłem” są przewrotnym w wymowie traktatem napisanym przez księdza Leszka Kołakowskiego opowiadającym o walce dobra ze złem. W ascetycznej, przestrzeni kaznodzieja w wykonaniu Jerzego Treli prowadzi przekorną rozmowę ze słuchaczami. Kunszt słowa, inteligentny humor i precyzja aktora sprawiają, że poddajemy się diabelskiej manipulacji.

„Wieczór Komedii Improwizowanej” to z kolei spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie. Animować wieczór będą aktorzy z grupy AD HOC.

„Satyriada” Teatru Na Walizkach to jeden z nielicznych komediowych teatrów ulicznych w Polsce. Rozpoznawalną cechą grupy jest korzystanie z konwencji cyrkowych oraz pantomimy. A najważniejsze - umiejętność nawiązania bezpośredniego kontaktu z widzami, improwizowanie z nimi tak, że naturalnie wybuchają salwy śmiechu! Spektakl uliczny nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Zobaczymy w nim min. przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele z pogrzebem. To zaskakująca opowieść, w której na tle bałkańskiej muzyki oglądamy pokazane z przymrużeniem oka nasze codzienne małostki i intrygi. Jest tu również scena w szpitalu, gdzie obsługa lekarska nie daje nam pewności co do swoich umiejętności, natomiast pacjentem może okazać się każdy z nas!

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny. Bilety na spektakl Teatru Próg „Załoga G” w cenie 10 złotych, Wieczór Komedii Improwizowanych20 złotych oraz „Rozmowy z Diabłem” w wykonaniu Jerzego Treli w cenie 60 złotych do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum" oraz poprzez stronę www.wck.wadowice.pl.


(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.