Na wadowickim rynku odbędzie się  pierwszy festiwal smaku w ramach projektu współpracy "Kuchnia" - K
Projekt "Kuchnia". Na rynku spróbujemy regionalnych smakołyków

Na wadowickim rynku odbędzie się  pierwszy festiwal smaku w ramach projektu współpracy "Kuchnia" - Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją". Nie zabraknie warsztatów kulinarnych a także będzie możliwość spróbowania pysznych lokalnych smakołyków.

W sobotę 19 maja w godzinach od 11:00 do 15:00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbędzie się pierwszy festiwal smaku w ramach projektu współpracy "Kuchnia" - Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją". Przedsięwzięcie zakłada współpracę międzyterytorialną 4 Lokalnych Grupa Działania z terenu małopolski,  tj. LGD "Podbabiogórze" (gminy powiatu suskiego), LGD "Wadoviana" (gmina Wadowice i gmina Andrychów), LGD "Dolina Soły" (gminy powiatu oświęcimskiego) oraz LGD "Żywiecki Raj" (gminy powiatu żywieckiego).

W czasie imprezy swoje stoiska zaprezentują Koła Gospodyń Wiejskich z terenu czterech współpracujących ze sobą Lokalnych Grup Działania. Dla odwiedzających nie zabraknie lokalnych smakołyków – KGW będą częstować potrawami charakterystycznymi dla swojego obszaru działania oraz prezentować swoje wyroby – informują nas organizatorzy

Dla wszystkich chcących wykazać się tężyzną fizyczną LGD "Wadoviana" przygotowała warsztaty tradycyjnego wytwarzania masła – jego ubicie to nie lada sztuka!

Kolejne imprezy w ramach projektu "Kuchnia" odbędą się też 17 czerwca w Kętach, 18 sierpnia w Żywcu oraz 9 września w Budzowie. Oprócz festiwali smaku, realizowane będą różnorodne zadania, m.in. warsztaty kulinarne, konkurs kulinarny a także zostanie wydany przewodnik kulinarny  wraz z mapą. To jednak nie wszystkie założenia, które zamierzają zrealizować 4 współpracujące ze sobą Lokalne Grupy Działania – kolejnym będzie oznaczenie szlaku kulinarnego promującego obiekty, które serwują regionalne potrawy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 obserwator 2018-05-10 14:33
Irytuję nie już te imprezy kulinarne na wadowickim rynku. Pozostają po nich tłuste plamy i nikt tego nie sprząta. Niech sobie Klinowski przeniesie te imprezy w inne miejsca np, bulwary nad Skawą. Pomijając fakt, że całe Wadowice są brudne i zaniedbane.Nie widać gospodarza..... A wyrosłą trawę wzdłuż ulic i chodników to pewnie spali słońce, albo zgnije, ale kosiarki nie zobaczy. Masakra- ta zaniedbanych Wadowic za poprzedniczki nigdy nie było.
Cytować
+2 #2 dron 2018-05-11 09:29
No wreszcie coś lokalnego zastąpi żarciobusy.Ktoś się obudził.?Przyja dą ogórcarze,flaca rze,oscypkarze a na deser pewnie zjemy orginalne wadowickie kremówki.
Cytować
+3 #3 zainteresowany 2018-05-11 11:55
a czy będzie salceson?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.