W okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a także 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrow
Piotr Rubik znowu wystąpi w Wadowicach ze swoim oratorium

W okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a także 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową na wadowickim rynku ze swoim oratorium Tu Es Petrus wystąpi z chórem i orkiestrą Piotr Rubik. To kolejna wizyta tego artysty w naszym mieście.

W niedzielę 20 maja o godzinie 17:00 z inicjatywy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i przy współpracy gminy Wadowice, na wadowickim rynku z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II a także 40. rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową wystąpi Piotr Rubik ze swoim oratorium Tu Es Petrus. Będą mu towarzyszyć soliści, chór i orkiestra.

Oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka "Tu es Petrus" dedykowane jest Janowi Pawłowi II. Jego premiera miała miejsce 14 maja 2005 roku w Amfiteatrze "Kadzielnia" w Kielcach. 2 lipca 2005 roku odbyła się premiera teledysku do piosenki "Niech mówią, że to nie jest miłość", która pochodzi z "Tu es Petrus". 20 sierpnia ta sama piosenka zdobyła pierwsze miejsce i tytuł przeboju lata na tegorocznym festiwalu w Sopocie.

To już kolejna wizyta tego artysty w Wadowicach. Dwa lata temu, 15 maja 2016 roku również wystąpił on na wadowickim rynku z okazji urodzin pochodzącego z Wadowic papieża. Mimo, że muzyka Rubika określana jest przez niektórych jako kiczowata, przesłodzona i banalna, wadowicka publiczność była raczej odmiennego zdania. Około 5 tysięcy osób doskonale bawiło się przy oratorium Santo Suito. Było radośnie, miejscami smutnie a także wzruszająco. Nie obyło się oczywiście bez "znaku firmowego, czyli klaskania, z którego i sam artysta, który nie ukrywał tego, że marzył o zagraniu w naszym mieście, chyba potrafi czasami trochę pożartować... Trwające blisko dwie godziny oratorium zakończyło się dwoma bisami i owacjami na stojąco.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.