Przeciętny Kowalski czyta z prędkością 200-250 słów/min. Wyobraź sobie że potrafisz czytać 5 raz
Bezpłatne zajęcia szybszego czytania w bibliotece.  Skusicie się?

Przeciętny Kowalski czyta z prędkością 200-250 słów/min. Wyobraź sobie że potrafisz czytać 5 razy szybciej. Masz więcej wolnego czasu, szybciej przyswajasz nowe informacje, a co za tym idzie osiągasz wyższe wyniki  w pracy i w szkole. Brzmi całkiem obiecująco, prawda?

Czytać potrafi dziś każdy, lecz mało kto potrafi to robić szybko i zarazem uważnie. Tymczasem zewsząd przytłacza nas lawina publikacji - gazet, książek, różnego rodzaju artykułów, raportów i doniesień. Jak więc nie utonąć w tym zalewie informacji? Jak łatwiej przyswajać wiadomości zawarte w tekście? Jak poprawić koncentrację? A przede wszystkim jak w 100% wykorzystać zdolności swojego mózgu? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas 2 edycji „czyTOmani – Wadowickiego Festiwalu Książki”.

W sobotę 12 maja zorganizowana zostanie bezpłatna lekcja pokazowa nauki szybkiego czytania, skierowana do dzieci (godz. 10:00) oraz dorosłych (godz. 11.30. ) Zajęcia dają możliwość poznania i zastosowania w praktyce różnego rodzaju ćwiczeń i technik zwiększających efektywność i szybkość czytania oraz poprawę koncentracji. Dzięki lekcji na „własnej skórze” będzie można  przekonać się o skuteczności poznanych metod oraz zapoznać się z przebiegiem tego typu kursów, co z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o kontynuacji szkolenia w przyszłości. A jest się nad czym się zastanawiać! Szybkie czytanie otwiera bowiem przed nami nowe możliwości i zapewnia dużo korzyści m.in.:  

  • szybsze tempo nauki, także języków obcych
  • wyższe wyniki w nauce i pracy
  • lepsza pamięć i koncentracja
  • sprawniejszy intelekt
  • szybsza nauka = więcej czasu dla siebie (rekordzista Polski w szybkim czytaniu przeczytałby „Chłopów” Reymonta w 27 minut)

Lekcja pokazowa szybkiego czytania odbędzie się 12 maja 2018 r. o godz. 10:00 (dla dzieci) i 11:30 (dla dorosłych)  w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w bibliotece. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób)!!!

W ramach „czyTOmani” zaplanowano również trening pamięci i koncentracji dla dorosłych, który stanowi świetne uzupełnienie lekcji szybkiego czytania. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki pamięciowe (zakupy z „kartki” przejdą do lamusa), kreatywne metody notowania oraz ćwiczenia poprawiające pamięć i koncentrację. Zajęcia poprowadzą: Andrzej Karelus i Łukasz Brańka – organizatorzy zeszłorocznej akcji „Rozbujajmy nasz umysł”.

Trening odbędzie się  12 maja o godzinie 10:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Zapisów można dokonywać telefonicznie (33 823 46 18)  lub osobiście w bibliotece. Warto się spieszyć - liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 20 osób)!!!

 

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Klakier 2018-04-26 12:23
Dla niektórych przydałby się bardziej kurs pisania bez błędów, czytania ze zrozumieniem i mówienia do rzeczy.
Cytować
-1 #2 Damian Siejka 2019-03-14 14:47
imie jest do damiana kuca
a nazrisko od dawida siejki
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.