Kilka tysięcy osób pojawiło się na wadowickim rynku, aby zobaczyć koncert "Pamiętamy Ojcze Święty
Kilka tysięcy osób na koncercie na wadowickim rynku. Pamiętali o św. Janie Pawle II

Kilka tysięcy osób pojawiło się na wadowickim rynku, aby zobaczyć koncert "Pamiętamy Ojcze Święty Wadowice 2018". Nie zabrakło radości, wspomnień a także sporo wzruszeń.

Na to wydarzenie od jakiegoś czasu ostrzyli sobie zęby mieszkańcy. W świąteczny poniedziałek (2.04) o godzinie 20:00 około 5 tysięcy osób pojawiło się na wadowickim rynku. Telewizja Polska wspólnie z gminą Wadowice zorganizowały tutaj koncert w 13. rocznicę śmierci papieża św. Jana Pawła II. Dodatkowo w październiku obchodzić będziemy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tydzień temu, ze względu na okres świąteczny, rozpoczęto budowę potężnej sceny. W niedzielę (1.04) jak i w poniedziałek (2.04) trwały na niej próby.

Koncert rozpoczął się od krótkiego przemówienia burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego,  który przypomniał, że 2 kwietnia obchodzimy również Światowy Dzień Autyzmu. Dodajmy, że miłym ukłonem było zorganizowanie na płycie rynku, oprócz nieco świecącej pustkami strefy VIP, również  specjalnej  strefy dla osób niepełnosprawnych. Zadbał o to niedawno powstały andrychowski Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat.

Wydarzenie rozpoczęła Barka, ulubiona pieśń pochodzącego z Wadowic papieża. Dokładnie o 20:20 rozpoczęła się transmisja wadowickiego koncertu w pierwszym programie TVP a także w TVP Polonia.

Na scenie wystąpili Halina Młynkova, Katarzyna Cerekwicka, Paweł i Łukasz Golcowie, Alicja Węgorzewska, Arka Noego, Natalia Szroeder, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Mateusz Ziółko, Krzysztof Antkowiak, Turliki, Tomek Budzyński, Olga Szomańska. Solistom towarzyszył Zespół Muzyczny Piotra Dziubka i Opole Gosper Choir.

 

Występy poszczególnych artystów przeplatane były krótkimi wspomnieniami wideo, które zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć na telebimie. Było sporo radości, wspomnień a także oczywiście wzruszeń.

Kulminacyjnym momentem była godzina 21:37 - wtedy, dokładnie 13. lat temu, odszedł do Domu Ojca Ojciec Święty Jan Paweł II. Na koniec koncertu na scenie pojawili się wszyscy artyści aby  wspólnie zaśpiewać Abba Ojcze a po nich ksiądz infułat Jakub Gil wygłosił Apel Jasnogórski.

W trakcie koncertu jak i po nim nie zabrakło również wspólnych zdjęć z artystami a także autografów.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 WADOWICE 2018-04-02 23:00
https://www.youtube.com/watch?v=U5aVoy65gxk&t=2s
Cytować
+5 #2 Mieszkaniec 2018-04-02 23:24
Super wyszło.
Cytować
+10 #3 Olka 2018-04-02 23:39
Arka Noego z Litzą, Budzem i dzieciakami najlepsza. Super też wyszło Abba Ojcze. Ogólnie koncert super.
Cytować
+12 #4 ktoś 2018-04-02 23:56
i to przemówienie burmistrza.....
bezcenne
Cytować
+16 #5 Kamil 2018-04-03 08:14
"Artystka " co śpiewała podobno "Barke" to przebiła Górniak z Hymnem Polski w Korei.
Cytować
+6 #6 berek 2018-04-03 11:58
Płaski jak zwykle „rzetelnie „ zapomniał” ze gmina Wadowice była współorganizato rem koncertu ,gdyby był powiat to prawdopodobnie artykuł zaczynałby się od słów „Starosta zorganizował koncert i załatwił transmisje ....” .Ale jakoś mnie to nie dziwi
Cytować
+3 #7 Kondzio 2018-04-03 12:40
Cytuję berek:
Płaski jak zwykle „rzetelnie „ zapomniał” ze gmina Wadowice była współorganizatorem koncertu ,gdyby był powiat to prawdopodobnie artykuł zaczynałby się od słów „Starosta zorganizował koncert i załatwił transmisje ....” .Ale jakoś mnie to nie dziwi


Czy mi się wydawało, czy tej sieroty nie wpuścili pod scenę? Starosta mu wejściówki nie załatwił od Kurskiego? ;)
Cytować
+5 #8 Kondzio 2018-04-03 14:07
Zacne to było muszę powiedzieć
Cytować
0 #9 Sherman 2018-04-04 10:58
Koncert przygotowany genialnie,mamy naprawdę zdolnych reżyserów,wielk i szacun dla telewizji polskiej dzięki której w sercach ludzi pamiętających życie i nauki Jana Pawła zagościła wielka radość i wzruszenie.Wszy scy zauważyli jaka była rano ponura i wiejąca chłodem pogoda,gdy w godzinę koncertu niebo wypogodziło się,wiatr ucichł i wszyscy zebrani mogli bezpiecznie wsłuchiwać się w jakże znaczące słowa Świętego Jana Pawła II padające z telebimu.To był cudownie piękny i pouczający wieczór.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.