Kto się nie załapał, ma kolejną szansę. Właśnie ukazało się drugie wydanie albumu "Kalwarii Zebr
Drukuj
Drugie wydanie albumu  zaprezentowanego z okazji 400-lecia Kalwarii

Kto się nie załapał, ma kolejną szansę. Właśnie ukazało się drugie wydanie albumu "Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia. 1617 – 2017" wydanego w ubiegłym roku. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Kalwarii odbędzie się też spotkanie prezentacyjne.

Ubiegły rok  był dla mieszkańców gminy Kalwaria wyjątkowy, świętowali jubileusz 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej. Zorganizowano z tej okazji sporo wydarzeń kulturalnych. Staraniem magistratu ukazał się też album "Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia. 1617 – 2017".  Wydawnictwo przygotowane przez pasjonatów lokalnej historii spotkało się z dużym zainteresowaniem. Okazało się, że nakład 1000 egzemplarzy jest niewystarczający, wiele osób deklarowało chęć nabycia albumu, który jest pierwszą tego typu publikacją o naszym mieście.

Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców, podjęto decyzję o ponownym jego wydaniu – informuje nas Tomasz Baluś z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kolejna edycja albumu wpisuje się  w kalendarium  wydarzeń roku 2018: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a lokalnie, 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Właśnie w niej album będzie dostępny podczas spotkania w środę 4 kwietnia  o godzinie 16:00. Każdy uczestnik  będzie miał możliwość otrzymać bezpłatnie egzemplarz publikacji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Kultura:

Dni Kalwarii za nami. Ale się działo!

czyTOmania po raz kolejny okazała się dużym sukcesem

Wadowiccy Romowie zapraszają nad Skawę na kolejne spotkanie integracyjne

To już 100 lat Policji Państwowej! W WCK pamiętali o tym jubileuszu

Dwadzieścia lat Teatru Sokół! Na obchody przygotowano sporo atrakcji