W środę (7.03) Wadowicka Biblioteka Publiczna tętniła kobiecością. A to za sprawą zorganizowanego
Kobieca strona biblioteki

W środę (7.03) Wadowicka Biblioteka Publiczna tętniła kobiecością. A to za sprawą zorganizowanego tutaj z okazji Dnia Kobiet wieczorku dla pań.

Przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku panie miały okazję spędzić miły wieczór w towarzystwie pisarki Beaty Majewskiej vel Augusty Docher - wadowiczanki, która z powodzeniem podbija wydawniczy rynek.  Spotkaniu towarzyszyła promocja najnowszej książki autorki „Baśnik”, opowiadającej o miłości, kobietach, a przede wszystkim o poszukiwaniu szczęścia w każdym wieku. Co ciekawe, powieść inspirowana jest osobistymi przeżyciami autorki.

Pani Beata rozśmiesza i wzrusza (co ciekawe, płacze nawet przy pisaniu własnych książek). Swoje dzieła określa mianem „plastrów”, bowiem poprzez literaturę stara się zabliźnić rany, zadane przez życie. Jak sama mówi jest optymistką - dla niej szklanka jest zawsze do połowy pełna. I właśnie tę ideę przemyca też w swoich książkach, ukazując sens i drugie dno nawet najbardziej trudnych sytuacji. Inspiracje do książek często czerpie z własnego  życia lub otoczenia, ale też daje ponieść się fantazji – dotyczy to głównie książek pisanych pod pseudonimem Augusty Docher, które sama autorka określa mianem szalonych (np. „Kryształowe serca”).   

Pisarka, jako osoba niezwykle ciepła i  otwarta, w mgnieniu oka nawiązała rewelacyjny kontakt z uczestnikami spotkania. Słuchaczom zdradziła wiele szczegółów z prywatnego życia oraz swoje plany na przyszłość. Wyczerpująco odpowiadała również na wszelkie pytania z sali, a także uraczyła czytelniczki pamiątkowym  wpisem do książek. Ciepła atmosfera spotkania bez wątpienia naładowała „akumulatory” wszystkich obecnych na spotkaniu pań.

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.