Ubiegły rok był rekordowym pod względem frekwencji w kinie Centrum w Wadowicach. 21 grudnia 2017 roku
To absolutny rekord odkąd istnieje wadowickie Kina Centrum

Ubiegły rok był rekordowym pod względem frekwencji w kinie Centrum w Wadowicach. 21 grudnia 2017 roku do kina zawitał 50 tysięczny widz: to najlepszy wynik od początku jego funkcjonowania!

Frekwencja w polskich kinach ciągle rośnie ale tak dynamicznie jak w Wadowicach nie jest chyba nigdzie. W 2017 roku w wadowickim Kinie Centrum mieliśmy ponad 25% wzrost frekwencji w stosunku do roku poprzedniego. Wadowiczanie niewątpliwie wyprzedzają średnią krajową widzów w kinie (stosunek liczby widzów do liczby mieszkańców) doganiając średnią europejską.

Na seansie 21 grudnia o godzinie 16:00 pojawił się w wadowickim kinie 50 tysięczny widz w 2017 roku Jest to najlepszy wynik frekwencji od początku funkcjonowania Kina Centrum!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pokonamy granicę 60 tysięcy widzów w roku i dlatego już zbieramy prezenty dla kolejnego rekordowego widza – mówi Sylwester Rabenda, kierownic Kina Centrum w Wadowicach.

Przypomnijmy, że niewiele brakło, aby w naszym mieście w ogóle nie było kina: zasłużona "Szarotka" znajdująca się przy ulicy Lwowskiej (młodszym czytelnikom przypominamy: to tam, gdzie obecnie znajduje się kręgielnia i pub San Esco Bar) w którym filmy oglądało kilka pokoleń wadowiczan, wiosną 2003 roku podzieliła niestety los innych tego typu placówek w regionie, bo niestety nie potrafiła przystosować się do nowych czasów.

Dzięki byłej burmistrz Wadowic Ewie Filipiak, ówczesnej Radzie Miejskiej oraz uporowi dyrektora Wadowickiego Centrum Kultury Piotra Wyrobca, Kino Centrum uruchomione 23 września 2003 roku, ulokowane w sali widowiskowo - teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury powstało, przetrwało i ma się dobrze. Być może dlatego, że należy do Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych i wyświetla praktycznie większość nowych filmów.

Nasze kino zostało wybrane zresztą kilka lat temu jako przykład jednego z najlepiej funkcjonujących kin w niedużym mieście, doceniają go również widzowie, więc w dobie multipleksów nie mamy czego się wstydzić.

Od uruchomienia wadowickiego Kina Centrum odbyło się tuta blisko 9 200 seansów, wyświetlono blisko 1 700 filmów i odwiedziło je ponad 450 000 widzów.


(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Janusz Gawron)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.