Po trzynastu latach nadawania urzędowe medium Radio Andrychów doczekało się nowego studia. Kosztował
Radio Andrychów ma nowe studio

Po trzynastu latach nadawania urzędowe medium Radio Andrychów doczekało się nowego studia. Kosztowało nieco ponad 200 tysięcy złotych dzięki unijnej dotacji. Radiowcy już z niego nadali pierwszą audycję.

W środę (28.03) urzędowe medium Radio Andrychów nadało pierwszą audycję z nowego studia. Przez ostatnie kilka miesięcy radiowcy funkcjonowali w lokalu zastępczym, dzięki gościnie tutejszego  Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym czasie trwała termomodernizacja budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i studia, w którym radio ma swoją stałą siedzibę.

Ponieważ udało się nam wspólnie z biblioteką pozyskać kilkusettysięczną dotację ze środków unijnych, możemy uspokoić mieszkańców Andrychowa – koszty budowy nowego studia i jego wyposażenia zostały pokryte z dotacji unijnej. To kwota nieco ponad 200 tysięcy złotych – poinformowało Radio Andrychów.

Budowa nowego studia była konieczna ze względu na stan techniczny starego sprzętu, który ma już ponad 12 lat i tak naprawdę pochodzi z innej epoki. Nowoczesne wyposażenie, które wraz z całym studiem przygotowała, zainstalowała i uruchomiła firma PORTAL Mochtak Grzegorz, która wygrała przetarg na to zadanie.

Ponieważ to dla nas niezwykle ważna data i wielka radość, że mamy tak piękne i nowoczesne studio, w porannej audycji wzięliśmy udział wszyscy... wszyscy troje, bo tyle osób pracuje w Radiu Andrychów i Nowinach Andrychowskich: Anna Piotrowska, Robert Fraś i Marek Nycz – cieszą się dziennikarze.

Nowe studio to większe możliwości, więc program Radia Andrychów ma się rozrastać.

Chcemy, aby jeszcze tej wiosny, którą mamy przed sobą, program z Andrychowa zapełnił całe przedpołudnie. Będziemy sukcesywnie powiększać naszą ramówkę, aby na żywo było nas słychać już od 7 rano do godziny 13. Z czasem również popołudnia będą „bardziej andrychowskie” (dziś w dużej części retransmitujemy program z Krakowa). Powstaną więc nowe audycje, programy, bloki muzyczne i będą nowi goście i współpracownicy. Staramy się także o dostęp do częstotliwości FM (dawniej zwanej po polsku UKF – ultra krótkie fale). To powinno nastąpić również w najbliższym kwartale – obiecują radiowcy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.