W sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej odbyła się uroczysta premiera musicalu "
To już osiemnasta premiera tego teatru

W sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej odbyła się uroczysta premiera musicalu "Czarnoksiężnik w krainie Oz" w wykonaniu Teatru "Naszego" działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach.

W czwartek (15.02) w sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej odbyła się uroczysta premiera musicalu "Czarnoksiężnik w krainie Oz" w wykonaniu Teatru "Naszego" działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. To już osiemnasta premiera zespołu teatralnego z Kleczy Dolnej.

Główna bohaterka - Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Musical uczy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.

W spektaklu uczestniczyło 51 artystów z powiatu wadowickiego w wieku od 5 do 20 lat.   Spektakl wyreżyserował Paweł Jarosz. Kostiumy uszyła Agata Kucharzyk, choreografię przygotowała Jolanta Zając, scenografię Agnieszka Pasternak-Fraś, a  za charakteryzację odpowiadały Magdalena Kuźma i Marzena Warchał.

Podczas premiery Teatr "Nasz" otrzymał z rąk wiceburmistrz Ewy Całus bon na kwotę 2 000 złotych za wybitne efekty pracy i upowszechnianie kultury.

 

(AS)
(zdjęcia: Teatr "Nasz")

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Yeti 2018-02-16 16:29
Zaraz, zaraz, Ewa Całus dała 2 tys. zł ze swojej kieszeni? Niesamowite! To ona musi nieźle zarabiać.
Cytować
0 #2 widz 2018-03-09 08:32
Brawo WY. Brawo Dorotka, podziwiam. Brawo panie Pawle
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.