W Izdebniku odbyła się uroczystość 50-lecia związku małżeńskiego par z gminy Lanckorona. Wręczon
W Izdebniku wręczono medale z okazji złotych godów

W Izdebniku odbyła się uroczystość 50-lecia związku małżeńskiego par z gminy Lanckorona. Wręczono medale i listy gratulacyjne.

W środę (7.02) w sali spotkań przy parafii pw. św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy w Izdebniku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1967 roku. Wybór miejsca był nieprzypadkowy ponieważ 5 z 6 odznaczonych par mieszka w Izdebniku.

Uroczystość rozpoczęła msza święta, którą koncelebrowali ks. Jan Bobrek proboszcz Parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lanckoronie i ks. Andrzej Gawenda proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Izdebniku. Wzięli w niej udział jubilaci, kilkoro ich najbliższych oraz wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lanckoronie Eweliną Pukajczyk.

Po mszy w sali spotkań wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata dokonał aktu dekoracji medalami  nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jubilaci  otrzymali także listy gratulacyjne. Wręczono też upominki i kwiaty. Nie zabrakło również toastu i słodkiego poczęstunku. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach w gronie jubilatów.

Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego obchodziły w Gminie Lanckorona następujące pary: państwo Halina i Edward Borończykowie z Izdebnika, państwo Danuta i Jan Brózdowie z Jastrzębi, państwo Paulina i Jan Ćwiękałowie z Izdebnika, państwo Władysława i Kazimierz Góralowie z Izdebnika, państwo Anna i Stefan Rozum z Izdebnika oraz państwo Stanisława i Fryderyk Siemieniec z Izdebnika

Niestety, stan zdrowia bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim jubilatom na przybycie, w uroczystości wzięły udział 4 pary małżeńskie. Pozostałe 2 pary wójt Tadeusz Łopata wraz z zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Eweliną Pukajczyk odwiedzili w domu aby wręczyć medale, listy gratulacyjne i upominki.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Gminy Lanckorona)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.