Rozpoczęły się trwające dwa tygodnie ferie zimowe. Wadowickie Centrum Kultury, Wadowicka Biblioteka P
Dwa tygodnie ferii. Zobaczcie jakie przygotowano atrakcje!

Rozpoczęły się trwające dwa tygodnie ferie zimowe. Wadowickie Centrum Kultury, Wadowicka Biblioteka Publiczna i inne instytucje przygotowały z tej okazji sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zobaczcie!

W poniedziałek (12.02) rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają dwa tygodnie. To czas wolny od zajęć lekcyjnych, co nie oznacza, że w szkołach oraz innych instytucjach w mieście nic się nie dzieje. Jak co roku Wadowickie Centrum Kultury, Wadowicka Biblioteka Publiczna czy inne placówki przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie ciekawych zajęc, warsztatów czy wycieczek i chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

Wadowickie Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych przeniesienie się do bajkowego świata podczas środowych i czwartkowych bajek w Kinie "Centrum" oraz Kinie Malucha. Dzieci nie będą się również nudzić dzięki atrakcjom takim jak: warsztaty malowania piaskiem, kreatywne ferie w Muzeum Miejskim, wyprawa do starożytnej Grecji, wycieczka do Szkoły Psiej Tresury w Wieprzu oraz Muzeum Ognia w Żorach i Zagrody Żubrów w Pszczynie, warsztaty gier planszowych, bajkowy koncert Magdaleny Wasylik, smakowite żelkowo - pralinkowe zajęcia.

Nieco starszych dzieci i młodzieży nie może zabraknąć na dwudniowych warsztatach fotograficznych. Specjalnie dla dziewczyn odbędą się warsztaty pokazowe z Leną Czechowicz, natomiast dla miłośników piłki nożnej przewidziano współorganizowany z Galicjanką Turniej FIFA 18.

Zgodnie z coroczną tradycją ferii zimowych, Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza małych czytelników w wieku od 6 do 10 lat na zajęcia literacko–artystyczne, łączące interesującą lekturę z zabawami i zajęciami plastycznymi. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będą „Cztery strony świata”, a więc młodzi czytelnicy poznają odległe kraje, obce kultury i ciekawe zwyczaje.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki o godzinie 10:00. Chęć udziału w  spotkaniach można zgłaszać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście  w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!

Harmonogram spotkań:

Północ
13 lutego  (wtorek) godzina 10:00
Na zajęciach odkryjemy biało-turkusową krainę skandynawskich wybrzeży i fiordów, pełną niesfornych trolli i groźnych wikingów.

Południe
15 lutego  (czwartek) godzina 10:00
Południe to kraina pełna słońca, temperamentu i pozytywnej energii i takie też będą nasze czwartkowe zajęcia. Odwiedzimy złociste plaże Grecji, spieczone słońcem piaski Sahary i gorące okolice równika.

Wschód
20 lutego (wtorek) godzina 10:00
Zajęcia będą wędrówką przez Bliski i Daleki Wschód. Poznamy tamtejszych mieszkańców, ich życie i zwyczaje. Swoją wyprawę zakończymy w kraju kwitnącej wiśni - Japonii.

Zachód
22 lutego (czwartek) godzina 10:00
Wycieczka na zachód, to podróż na Dziki Zachód, w świat prerii, dyliżansów Indian i dzielnych szeryfów.

Zajęcia dla dzieci prowadzone będą również w  filii w Choczni:

13 lutego (wtorek) godzina 10:00 – Puzzlowy zawrót głowy
20 lutego (wtorek) godzina 10:00 – „Zagraj ze mną!” - dzień gier planszowych

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty "W 80 minut dookoła świata". Warto wiedzieć, że Jan Paweł II był wytrwałym podróżnikiem. W czasie swoich pielgrzymek okrążył kulę ziemską prawie 29 razy, odwiedzając aż 134 kraje!

W czasie naszej muzealnej przygody pragniemy przenieść się do miejsc odwiedzanych przez papieża, używając przy tym wszystkich zmysłów. Sprawdzimy jak pachnie lawenda z Prowansji, przymierzymy prawdziwy papieski kapelusz, dotkniemy ziemi przywiezionej prosto z Madagaskaru, a także spróbujemy zrozumieć tajemniczy język Micmaców – informuje nas Magdalena Maślona z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

Te i inne atrakcje czekają na dzieci we wtorek, 20 lutego o godzinie 10:30. Koszt warsztatów wynosi 10 złotych od dziecka. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 33 823 35 65 lub 33 823 26 62.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej przygotowało ofertę zajęć w okresie ferii zimowych. Wygląda to tak:

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Mieszkaniec Gminy 2018-02-12 10:54
A czy w Wadowicach jest coś ciekawego w ferie dla kogoś innego niż dzieci?
Cytować
0 #2 Laura 2018-02-13 09:22
Całkiem ciekawy harmonogram. Swoje dzieci na pewno wyślę na takie zajęcia. W planach mamy jeszcze wyjazd do Krynicy Zdrój. Zarezerwowałam tam domek halna residence i jedziemy w 2 rodziny na odpoczynek i narty. To będą udane ferie :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.