Pół tysiąca fanów bawiło się i śpiewało na akustycznym koncercie legendarnej grupy Perfect w Wado
Perfect w Wadowicach przyciągnął pół tysiąca fanów

Pół tysiąca fanów bawiło się i śpiewało na akustycznym koncercie legendarnej grupy Perfect w Wadowickim Centrum Kultury. Po grudniowym występie TSA to kolejny doskonały występ w tym miejscu.

Wadowice mają ostatnio szczęście do dobrych zespołów. W grudniu ubiegłego roku nasze miasto odwiedził TSA, kilka tygodni później Wadowickie Centrum Kultury znowu przyłożyło z grubej rury, zapraszając w piątek (19.01) legendarną grupę Perfect na akustyczny koncert.

Chyba nie ma raczej nikogo, komu trzeba by było ją przedstawiać, ale dla przypomnienia:  istnieją z powodzeniem na rynku muzycznym od 1980 roku. Pierwszą płytę nagrali w 1981 roku i to właśnie z niej pochodzą największe i najbardziej znane przeboje. Po kilku latach zespół zawiesił działalność by w 1993 roku powrócić już bez udziału współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa i działa do dziś w składzie Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski oraz Piotr Szkudelski.

Grzegorz Markowski i spółka zaczęli ze sceny (gustownie przeobrażonej w... przystanek autobusowy...) od Lokomotywy z ogłoszenia, a po niej usłyszeliśmy doskonale znane, lubiane i sprawdzone numery takie jak Idź precz, Raz po raz, Kołysanka dla nieznajomej, Wieczorny przegląd moich myśli, Bla bla Bla, Wszystko ma swój czas, Ludzie niepowszedni, Wyspa, drzewo, zamek, Ten moment, M.U.S.K.K., Odnawiam duszę, Ale wkoło jest wesoło czy Chcemy być sobą. Oczywiście w ciemnościach i przy zapalniczkach (albo rozświetlonych smartfonach...) zabrzmiała też nieśmiertelna Autobiografia (w tym roku zajęła 18 miejsce w tegorocznym Trójkowym Topie Wszech Czasów...).

Blisko dwugodzinny koncert zakończył się bisami: Jeszcze nie umarłem i Nie płacz Ewka. Na wadowickim koncercie stawiło się pół tysiąca fanów, dla których trzeba było usunąć kilka rzędów przednich siedzeń. "Spijali słowa z ust" Markowskiego praktycznie przy każdej piosence a i pomiędzy nimi nie zabrakło świetnego kontaktu między nim a publicznością.

To kolejny koncert tej kapeli w naszym mieście. Ostatni raz grali tutaj w 2010 roku na wadowickim rynku z okazji 20 lecia samorządu. Jak zapowiedział ze sceny wokalista Perfectu, jeszcze się spotkamy...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Janek 2018-01-19 22:00
Cudnie grali! Jak zwykle najlepsza Autobiografia.. .
Cytować
+7 #2 Ramzes 2018-01-20 11:16
WSPANIAŁY KONCERT! Świetnie dobrane kawałki. Były chwile nastroju, wzruszenia, jak i wybuchu eksplozji energii. WYBITNI MUZYCY. SZACUN! :D :lol: :P :-* 8)
Cytować
+6 #3 Fan 2018-01-20 12:50
Doskonały koncert, oby więcej takich w Wadowicach, mam nadzieję, że WCK się nigdy nie zeszmaci jakimiś Martyniukami czy Modern Talking i tego typu chałturą...
Cytować
+4 #4 berek 2018-01-21 08:18
A płask głupoty wypisuje,czasy myli,wyglada ze było kopiuj-wklej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.