Przez trzy dni Wadowice będą stolicą fagocistów, muzyków grających na tym jakże pięknym, ale mał
W Wadowicach ruszył II Ogólnopolski Festiwal Fagotowy. Zapraszają na koncerty

Przez trzy dni Wadowice będą stolicą fagocistów, muzyków grających na tym jakże pięknym, ale mało znanym instrumencie. W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach po raz kolejny rozpoczął się II Ogólnopolski Festiwal Fagotowy – Wadowice 2018.

W piątek (12.01) ruszył  II Ogólnopolski Festiwal Fagotowy – Wadowice 2018.  Nasze miasto będzie stolicą fagocistów, muzyków grających na tym jakże pięknym, ale mało znanym instrumencie. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach po raz drugi organizuje takie wydarzenie.

Weźmie w nim udział 64 młodych muzyków, uczniów podstawowych i średnich szkół muzycznych z całej Polski (m.in. z Gdańska, Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Legnicy, Opola, Tarnowa, Bytomia, Katowic, Żor,Rybnika, Strzelec Opolskich, Sosnowca, Krakowa, Nowego Sącza oraz oczywiście z Wadowic).

Przesłuchania festiwalowe odbywać się będą w piątek (12.01) i sobotę (13.01) przez cały dzień, są otwarte dla publiczności (harmonogram można sprawdzić na www.psmwadowice.pl).

Przez pierwsze dwa dni odbędą się w ramach festiwalu koncerty zawodowych muzyków. W piątek (12.01) o godzinie 19:00 wystąpi Krzysztof Fiedukiewicz w towarzystwie kameralistów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Natomiast w sobotę (13.01) jedna z najlepszych fagocistek obecnie na świecie -  Katarzyna Zdybel-Nam  wystąpi z Orkiestrą Symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego. Wstęp na oba koncerty wolny!

W (14.01) część warsztatowa festiwalu: zajęcia poprowadzą dr hab Artur Kasperek (Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w  Warszawie), dr Krzysztof Fiedukiewicz (Akademia Muzyczna w Katowicach) oraz dr Katarzyna Zdybel-Nam (Akademia Muzyczna we Wrocławiu).

Patronat honorowy nad festiwalem objęli burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz wójt Spytkowic Mariusz Krystian. Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.<

 

 

(MG)
(zdjęcia: archiwum PSM I i II stopnia w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Gośka 2018-03-17 14:43
Dlaczego nie zamieszczono wyników z II Ogólnopolskiego Festiwalu Fagotowego?Przy kro:(
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.