W sobotę (16.12)  warto wybrać się do Muzeum Dwór w Stryszowie, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie si
Stryszowski dwór z ciekawą wystawą

W sobotę (16.12)  warto wybrać się do Muzeum Dwór w Stryszowie, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie się wernisaż wystawy "Tożsamość miejsca", autorstwa Anny Kowal, malarki i rzeźbiarki, absolwentki Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Przedmiotem wystawy jest instalacja, o której sama autorka mówi "parareplika" wyposażenia tradycyjnej małopolskiej izby, jest ona próbą zdefiniowania współczesnego znaczenia sztuki ludowej. Szczególnie ważny był dla artystki aspekt tożsamości, która kształtowana jest przez tradycję, miejsce z którego się wywodzimy – jednym słowem dom, w znaczeniu symbolicznym jak i dosłownym.

Podczas realizacji projektu Anna Kowal odbyła wiele rozmów dotyczących sztuki ludowej, fragmenty tych rozmów można również usłyszeć na wystawie. Aby zmusić nas do refleksji nad współczesnością i przeszłością, artystka celowo zastosowała zabieg zderzenia surowego materiału z bogactwem ornamentyki ludowej.

Anna Kowal, absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rzeźbą. Swoje prace wystawiała m.in. na Międzynarodowym Triennale Rzeźby w Poznaniu, Międzynarodowym Triennale Medalierstwa w Colorado Springs (USA), wielokrotnie na Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Współczesnej Nord Art w Büdelsdorf (Niemcy), Festiwalu Młodych „Przeciąg” w Szczecinie, gdzie zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina. Stypendystka MKiDN (2013).

Wystawę można oglądać do 6 maja 2018, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 16:00.

(Justyna Żarnowska)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.