Tydzień potrwa na wadowickim rynku III Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscy
Po raz trzeci na wadowickim rynku świąteczny jarmark

Tydzień potrwa na wadowickim rynku III Jarmark Świąteczny. Będzie można na nim kupić prezenty, oscypki, ryby, pierniki, wędliny, miody czy inne smakołyki. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Od 16 do 23 grudnia na Placu Jana Pawła II w Wadowicach potrwa jarmark świąteczny. To już trzecia edycja tego wydarzenia w naszym mieście. Poprzednie jarmarki cieszyły się sporym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oraz dużą popularnością  wśród  wystawców.

Jarmark to nie tylko urokliwe stoiska, ale również szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie już nie zabraknie wspólnego kolędowania, występów dzieci z gminnych szkół i przedszkoli oraz ciekawych konkursów z nagrodami. Wadowicki rynek rozświetlą świąteczne dekoracje, odwiedzi nas Święty Mikołaj a wszystkich chętnych na zwiedzanie szlaku Karola Wojtyły wozić będzie bezpłatnie retro ciuchcia.

Ważnym elementem jarmarku będzie "Wigilia u Wojtyłów". Ta niezwykła, dostępna dla wszystkich chętnych impreza charytatywna miała swój historyczny debiut 18 grudnia 2016 roku, kiedy to wadowiczanie przy zapachu świeżych ryb, gorącym barszczu z uszkami, krokietach, czekoladowych piernikach i innych świątecznych specjałach spotkali się przy wigilijnym stole na rynku. Nie zabrakło łamania opłatkiem i ciepłych słów. Akcja organizowana przez Urząd Miejski w Wadowicach  odbyła się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie ufundowali świąteczne potrawy. W tym roku "Wigilia u Wojtyłów" będzie miała miejsce 17 grudnia.

Domki handlowe, gdzie będzie można znaleźć między innymi wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne czy produkty regionalne, otwarte będą codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00. Nie zabraknie oscypków, świeżych soków, grzańców w wersji bezalkoholowej oraz tradycyjnego grzańca galicyjskiego. .
 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Bartek 2017-12-07 13:15
Do redakcji:
informacja o ciekawym artykule który warto przekazać dalej:
https://stacja7.pl/wiara/godzina-laski/
Cytować
+5 #2 Do redakcji. 2017-12-07 13:21
Może redakcja doda nieco informacji o tym gdzie i za ie można wynająć taki "domek handlowy"? No chyba, że to tylko dla swoich?
Cytować
+8 #3 Łukasz 2017-12-07 21:52
Fajnie, że będzie ten jarmark :-) Dobrze by było, gdyby był czynny też wieczorem, tak co najmniej do 20:00.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.