Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli t
Były górnik Mieczysław "Hajer" Bieniek zaprasza w podróż do Afryki.

Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Wadowicką Bibliotekę Publiczną, by spotkać się  z niesamowitym podróżnikiem – Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem”.

Przebojowy globtrotter i pisarz odwiedzi wadowicką bibliotekę w piątek (8.12), gdzie otworzy wystawę fotograficzną "Ludzie Afryki" dokumentującą jedną z jego ostatnich podróży. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:00, a przybyli goście będą mogli wysłuchać relacji z fascynującej wyprawy na Czarny Ląd.

Ci, którzy mieli już okazję spotkać się z „Hajerem” (chociażby podczas I edycji Wadowickiego Festiwalu Książki) wiedzą, że są to relacje nietuzinkowe – pełne humoru, zabawnych anegdot i oczywiście z elementami śląskiej gwary. Mieczysław Bieniek jest bowiem Ślązakiem i byłym górnikiem, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. W sumie odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem, w Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. Spotkał się z Dalajlamą i jako pierwszy Polak na rowerze wjechał do Murmańska. Odbyte podróże zaowocowały wydaniem kilku książek m.in.  „Hajer jedzie do Dalajlamy”, „Hajer jedzie do Soczi” czy ”Hajer na andyjskim szlaku”. „Hajera” po prostu trzeba poznać, bo o podróżach opowiada, jak nikt inny!

Wystawa fotograficzna "Ludzie Afryki" będzie prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 20 lutego 2018 roku.

(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 eko... 2017-12-06 20:12
Po medalach widzę że i Monte Casino szturmował :)
Cytować
0 #2 RogerCrusy 2018-08-10 14:00
microsoft office 2018 portable x64 et x86x64dd abbyy fine reader pro 10 full 2018 app multilenguaje windows xp pro 32 bit sp3 2018 activated genuine serial key
rhapsody a musical adventure english rom psx download journey to the center of the earth full movie in hindi free download mp4 planet earth deel 9 shallow season 2
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.