Ukazała się nowa płyta "Kolędy i pastorałki" w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrych
Już w sprzedaży nowa płyta z kolędami i pastorałkami zespołu Andrychów

Ukazała się nowa płyta "Kolędy i pastorałki" w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów. Można ją kupić w andrychowskim domu kutury i andrychowsich sklepach.

Jak informują Nowiny Andrychowskie, ukazała się właśnie nowa płyta "Kolędy i pastorałki" w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów. Album został wyprodukowany w ramach współpracy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie z Miejskim Klubem im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Nagrań dokonano w Klasztorze Franciszkanów w Kętach. Autorem aranżacji utworów jest kierownik muzyczny zespołu Leon Majkut.

Na krążu znalazły się m.in. bardzo ciepło przyjmowane na koncertach, utwory nagrodzone na 23. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w 2017 roku – „Kolęda na ten rok”, „Stajenecka” i „Przychodzimy do stajenki”. Jest również piosenka „Przysiadło słonko” znana z wykonania zespołu „Golec uOrkiestra”.

Płytę można nabyć w Miejskim Dom Kultury (ulica Szewska 7) oraz w andrychowskich sklepach: w Butiku Artystycznym „Rynek Sztuki” (ulica Rynek 7), w Sklepie EMAUS Dewocjonalia (ulica Rynek 37) oraz w Sklepie Muzycznym „Mikrus” (ulica Legionów 4). Cena 20 złotych.

Przypomnijmy, że Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów wielokrotnie kolędował w mieście nad Wieprzówką oraz w okolicznych miejscowościach. Miał zaszczyt występować w znanych sanktuariach: w Łagiewnikach, Częstochowie, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. W 2013 roku zajął I miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” w Niepokalanowie. Z sukcesami występował podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie – w 2012 roku zajął I miejsce w kategorii zespołów regionalnych, a w 2017 roku II miejsce w tej samej kategorii (I miejsca nie przyznano).

(AS)
(źródło, zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.