Dla wszystkich miłośników pięknych brzmień, Wadowickie Centrum Kultury przygotowało szczególne wyd
Na Karmelu kolejny koncert w ramach Jesiennych Spotkań z Muzyką Dawną

Dla wszystkich miłośników pięknych brzmień, Wadowickie Centrum Kultury przygotowało szczególne wydarzenie: koncert w ramach cyklu  „Jesienne Spotkania z Muzyką Dawną”.

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza melomanów na Jesienne Spotkania z Muzyką Dawną, w ramach których wystąpi orkiestra kameralna VADOVIAmente MUSICAndo. Koncert odbędzie się w niedzielę (19.11)  o godzinie 16:00 w Klasztorze Karmelitów Bosych w Wadowicach.

Orkiestra narodziła się w papieskim mieście podczas wcześniejszych projektów z cyklu Jesienne Spotkania z Muzyką Dawną. Koncert pod hasłem TELEMANNowanie na nutę polską przybliży słuchaczom twórczość Georga Philippa Telemanna w 250 rocznicę jego śmierci oraz inspiracje, jakie zaczerpnął przebywając na dworach w Żarach, Pszczynie i Krakowie.

W partiach solowych usłyszymy Kingę Bocheńską - Szostak (skrzypce), Monikę Czyżewską (flet traverso) oraz Barbarę Szpakiewicz (skrzypce). Pozostali członkowie zespołu to: Wojciech Maciejowski (skrzypce), Artur Łuczak (altówka), Joanna Pawlik (wiolonczela), Wojciech Bugajski (kontrabas), Magdalena Chmielowska – Malec (klawesyn, kierownictwo artystyczne).

Wstęp wolny!


(AG)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 zajc 2017-11-13 20:15
nie lubie takiej muzyki nie idę
Cytować
+1 #2 Zosia 2017-11-13 22:25
A może warto raz pójść, usłyszeć i może polubisz :lol:
Cytować
+1 #3 dziadek 2017-11-14 10:27
Cytuję zajc:
nie lubie takiej muzyki nie idę

ja tyż nie lubie
Cytować
0 #4 ula 2017-11-14 18:46
bylismy z mezem rok temu-piękna muzyka! W niedzielę również się wybieramy!! polecam!
Cytować
+1 #5 dzidek 2017-11-16 13:10
Moim zdaniem Karmel ma wyjątkowy klimat ze wszystkich świątyń w Wadowicach.Do tego muzyka barokowa i wprowadzenie do niej słowem przez artystów to uczta duchowa dla mnie. Lubię to :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.