Wadowicka Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Bibliotekarz na Topie” będący cyklem szkoleń i w
Bibliotekarze szkolą się dla czytelników

Wadowicka Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Bibliotekarz na Topie” będący cyklem szkoleń i warsztatów mających podnieść kompetencje i umiejętności bibliotekarzy.

Wadowicka Biblioteka Publiczna realizuje projekt „Bibliotekarz na Topie” adresowany do bibliotekarzy z powiatu wadowickiego, na który pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”. Jest to cykl szkoleń i warsztatów mających podnieść kompetencje i umiejętności bibliotekarzy.

Placówka jako biblioteka powiatowa stara się integrować lokalne środowisko bibliotekarskie. Organizowane szkolenia i warsztaty pozwolą w przyszłości na skuteczniejsze działania kulturalne i uatrakcyjnią ofertę popularyzującą czytelnictwo dzieci oraz dorosłych z wszystkich bibliotek publicznych na terenie powiatu.

Wymiana doświadczeń i pomysłów pozwala spojrzeć bibliotekarzom inaczej na zmieniające się zadania i cele stawiane współczesnym bibliotekom, jako nowoczesnym ośrodkom kształtującym sferę kulturalną i społeczną. Uczestnicy szkoleń zapoznają się z zagadnieniami prawnymi dotyczącymi działalności instytucji kultury, z nowatorskimi formami pracy z użytkownikiem biblioteki oraz skutecznymi metodami promocji i reklamy swoich działań – informuje nas Jola Pasternak z Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

Projekt jest bardzo dobrym pretekstem do integracji społeczeństwa bibliotekarskiego, wymiany pomysłów oraz doświadczeń. Stwarza okazję do podejmowania w przyszłości wspólnych działań i projektów kulturalnych.

Cykl szkoleń  obejmuje:

1. Prawne aspekty działania biblioteki publicznej.
2. Prawo autorskie w bibliotece.
3. Profesjonalna obsługa użytkowników biblioteki warsztaty personalne.
4. Sztuka skutecznej reklamy biblioteki promocja działalności, współpraca z mediami.2
5. Współczesna literatura dla dzieci i młodzieży oraz jej promocja wśród użytkowników biblioteki.
6.Nowe formy działalności biblioteki.
7. Biblioterapia i arteterapia.
8. Social media i aplikacje mobilne oraz ich wykorzystanie w działaniach bibliotek warsztaty.

(AS)
(zdjęcia: Wadowicka Biblioteka Publiczna)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.